Angle down Atgal

Rajono vadovai ir verslininkai kartu ieško galimybių, kaip pritraukti žmones į Kėdainius

Pirmą kartą Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybė surengė diskusiją „Verslas – valdžia“, kurioje kartu su verslininkais dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus vedėja Irena Petraitienė ir kiti svečiai.

Verslą atstovavo Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis bei šių rūmų Kėdainių atstovybės vadovas, AB „Nordic sugar Kėdainiai“ direktorius Dainius Cibulskis ir atstovybės nariai.

Diskusiją „Verslas – valdžia“, kurios tema „Kaip pritraukti gyventojus į Kėdainius“, vedė D. Cibulskis.

Susitikime daugiausiai kalbėta apie tai, kaip jaunus žmones pritraukti į Kėdainius, juos čia išlaikyti, kad jie galėtų gyventi ir dirbti – gautų orų atlyginimą ir rastų tinkamą būstą.

Rajono savivaldybės meras S. Grinkevičius išsakė nuomonę, kad norint mūsų rajone sukurti patrauklią gyvenamąją aplinką įvairaus amžiaus žmonėms pirmiausia būtina didinti darbo užmokestį, sutvarkyti miesto ir kaimo infrastruktūrą, organizuoti įvairioms amžiaus grupėms skirtus įdomius renginius, gaivinti Kėdainių senamiestį, kad jis taptų patraukliu kraštiečiams.

„Lyginant su kitomis Kauno regiono savivaldybėmis Kėdainių rajono savivaldybėje yra didžiausias procentas darbuotojų, gaunančių minimalią mėnesinę algą. Deja, valdžia negali priversti, kad darbdaviai skaidriai mokėtų didesnius atlyginimus. Visada pirmiausia Kėdainius matau, kaip stiprų, sukoncentruotą pramonės ir žemės ūkio centrą su ypač turtinga Radvilų miesto istorija. Tad tikrai turime ką pasiūlyti, todėl čia laukiami visi – po Lietuvą ir užsienį išsibarstę kraštiečiai“, – sakė S. Grinkevičius.

Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus vedėja I. Petraitienė apgailestavo, kad rajone mažėja darbingo amžiaus žmonių, o darbo rinkoje klesti šešėlis.

AB „Nordic sugar Kėdainiai“ direktorius, Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės vadovas D. Cibulskis nuogąstavo, jog krašto įmonėms vis labiau stinga įvairios kvalifikacijos darbingo amžiaus žmonių.

„Norint jaunus žmones pritraukti į Kėdainius reikia tokios rajono reklamos, kuri sudomintų jaunimą čia gyventi ir pramogauti“, – sakė D. Cibulskis.

UAB „Kėdainių laisvoji ekonominė zona“ atstovo Artūro Klankausko nuomone, Kėdainius reikia rodyti, kaip stiprų maisto pramonės, žemės ūkio ir chemijos pramonės miestą.

Susitikimo metu diskutuota ir kita labai aktualia tema – tai būstas ir jo nuoma. UAB „Kėdainių krovimo aikštelė“ direktorė Jelena Maksimenko sakė, kad jaunos šeimos neturi pinigų įsigyti nuosavam būstui. Be to, šiuo metu Kėdainiuose sunku rasti išsinuomoti butą, o ir naujų daugiabučių namų nestatoma, todėl verslininkė siūlė surasti būdų padėti jaunoms šeimoms šiuo klausimu.

Po ilgų diskusijų buvo išsakyta nuomonė, kad savivaldybė galėtų pasiūlyti geriausias vietas daugiabučio namo statybai, reikia tik surasti investuotoją, o įmonės perspektyviems darbuotojams galėtų išnuomoti butus. Tai būtų paskata jaunimui atvykti į Kėdainius gyventi ir dirbti.

Diskusijoje dalyvavęs verslininkas Benas Cechanavičius teigė, kad Kėdainiai turi rasti stipriausias savo puses ir jas plačiai reklamuoti. Jis taip pat pasiūlė sukurti vieningą renginių viešinimo platformą, kurią administruotų Kėdainių rajono savivaldybė. Šiuo metu viename socialiniame tinkle veikia keletas atskirų paskyrų, kuriose nurodomi Kėdainiuose vykstantys renginiai, todėl informacija pasiekia tik tam tikros paskyros lankytojus. Pašnekovo nuomone, reikėtų sukurti vieną svetainę ir mobilią programėlę išmaniesiems telefonams, kur būtų įtraukta viskas, kas įdomu kėdainiečiui ir turistui.

Kadangi per metus Kėdainių mieste ir rajone vien kultūros centruose bei jų skyriuose vyksta daugiau kaip 1000 renginių, meras S. Grinkevičius ir dauguma diskusijos dalyvių pritarė bendros viešinimo platformos sukūrimui. Rajono vadovas pasiūlė apie visus rajone vykstančius savivaldybės ir privačių organizatorių kultūros, pramoginius ir sporto renginius informuoti svetainėjewww.kedainiai.lt esančiame renginių kalendoriuje. Meras įpareigojo atsakingus savivaldybės administracijos darbuotojus visus renginius įtraukti į bendrą renginių planą, kad naudingą informaciją būtų galima rasti vienoje vietoje.

Rajono vadovas S. Grinkevičius sveikino šios diskusijos idėją ir džiaugėsi, jog verslas kartu ieško galimybių spręsti aktualias rajono problemas bei palinkėjo, kad tokie susitikimai būtų dažnesni.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite