Rajono krepšinio pirmenybės priartėjo prie finišo

Ramutė Šimukauskaitė Etaplius žurnalistas

Kovo 1 d. Prienų Kūno kultūros ir sporto centro salėje vyko Prienų rajono savivaldybės ir „Gyvenimo“ laikraščio krepšinio pirmenybių pusfinaliai. Mažosios taurės pusfinalyje pirmieji turėjo kovoti „Stakliškės“ ir Balbieriškio „Ringis“, tačiau „Ringio“ komanda nesurinko 5 žaidėjų – dėl šios priežasties „Stakliškėms“ buvo įskaityta pergalė rezultatu 20:0.

Antrajame Mažosios taurės pusfinalyje varžėsi „Pušynės“ ir Veiverių „Amberio“ krepšininkai. „Pušynė“ tragiškai pradėjo susitikimą ir jau po pirmojo kėlinio leido varžovams pirmauti 22:9. Antrajame kėlinyje puikiai pataikęs T. Žaleniakas padidino „Amberio“ pranašumą iki 20-ies taškų. Vis dėlto, „Pušynės“ toliašaudė artilerija pagaliau pradėjo veikti: tris tolimus metimus pataikė M. Leonavičius, du pridėjo M. Birbalas, o „Pušynės“ deficitas aptirpo iki 12 taškų – 35:47. Trečiajame kėlinyje „Pušynė“ pradėjo taikyti zoninę gynybą, kuri iškart davė vaisių – spurtas 9:0 leido priartėti iki trijų taškų. „Amberiui“ niekaip nesisekė atgaivinti sustingusio puolimo, o vienintelis taškus rinko T. Tulauskas. Ž. Mikušauskas puikiai draskė varžovų gynybą prasiveržimais, o jo vedama „Pušynė“ ne tik išlygino rezultatą, bet ir ėmė didinti savo pranašumą. M. Leonavičiaus tritaškis aidint trečiojo kėlinio sirenai leido „Pušynei“ pirmauti 67:58. Ketvirtajame kėlinyje „Amberis“ pataikė keletą tritaškių, tačiau „Pušynės“ atakuojantys gynėjai ir toliau rungtyniavo nesulaikomai bei neleido „Amberiui“ net pagalvoti apie intrigą. Finalinė rungtynių sirena paskelbė apie „Pušynės“ pergalę rezultatu 84:77.
„Pušynė“ – Veiverių „Amberis“ 84:77 (9:22 26:25 32:11 17:19)
Rezultatyviausi žaidėjai:
„Pušynė“: M. Leonavičius 26, M. Birbalas 20, Ž. Mikušauskas 19, A. Kubilius 13.
„Amberis“: T. Tulauskas 34, T. Žaleniakas 18, J. Bereiša 11.

Pirmajame Didžiosios taurės pusfinalyje susitiko „PMVD“ ir Birštono „Versmė“. Reguliariajame sezone šių komandų dvikova buvo be galo atkakli, kurią rezultatu 106:104 laimėjo birštoniškiai, todėl salėje susirinkę žiūrovai galėjo tikėtis dar vienos intrigos. Susitikimas prasidėjo 9 M. Seiliaus taškais, po kurių „PMVD“ išsiveržė į priekį. Vis dėlto, „Versmė“ taip pat turėjo savo lyderį – Min. Knyšius rinko taškus prasiveržimais, o žaidimas tarp komandų išsilygino. Antroje kėlinio pusėje „PMVD“ surengė fantastišką tolimų metimų fiestą ir pabėgo į priekį rezultatu 33:20. Antrajame ketvirtyje po P. Ivanausko metimų „PMVD“ pranašumas perkopė 20-ies taškų ribą, tačiau nuolat varžovų pražangas provokavę ir prie baudų metimo linijos stoję „Versmės“ krepšininkai dar iki didžiosios pertraukos sumažino jį perpus – 46:56. Trečiajame kėlinyje komandiškai žaidusi „PMVD“ komanda ir toliau išlaikė dviženklę persvarą: „Versmei“ niekaip nesisekė priartėti iki vienženklio deficito, o po trijų kėlinių „PMVD“ pirmavo saugiu 15-os taškų skirtumu – 81:66. Lemiamame kėlinyje „PMVD“ ir toliau žaidė užtikrintai, tačiau D. Jurgelionio sėkmingi prasiveržimai ir A. Gedmino tritaškiai rungtynių pabaigoje sugrąžino intrigą, kadangi skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 9 taškų. Vis dėlto, paskutines dvi minutes sėkmingai atsilaikiusi „PMVD“ iškovojo pergalę rezultatu 98:90 ir žengė į finalą.
„PMVD“ komandos žaidėjas P. Ivanauskas nubaustas technine pražanga. „PMVD“ atsarginių žaidėjų suolelis nubaustas technine pražanga.
„PMVD“ – Birštono „Versmė“ 98:90 (33:20 23:26 25:20 17:24)
„PMVD“: P. Ivanauskas 25, M. Seilius 21, P. Bartkevičius 17, G. Vasiliauskas ir E. Zamblauskas po 10.
„Versmė“: A. Gedminas 28, Min. Knyšius 21, D. Jurgelionis 16, L. Vėlavičius 11.

Antrasis Didžiosios taurės pusfinalis tarp „Tango pizza-Stadiono“ ir „Dvariuko-Savos rangos“ prasidėjo labai atkakliai. Nesustabdomai rungtyniavęs D. Petkevičius vedė „Dvariuką-Savą rangą“ į priekį, tačiau susikrauti ženklesnės persvaros pastariesiems nepavyko, nes priešininkų gretose M. Jančiauskas smeigė tris tolimus metimus. Po pirmojo kėlinio rezultatu 26:24 priekyje buvo „Dvariukas-Sava ranga“. Antrajame ketvirtyje praktiškai visus „Dvariuko-Savos rangos“ taškus rinko du žaidėjai: A. Tilindė ir D. Petkevičius. Nepaisant kitų komandos draugų pagalbos trūkumo, „Dvariukas-Sava ranga“ niekuo nenusileido įvairiapusiškesnį žaidimą demonstravusiam „Tango pizza-Stadionui“. Kėlinio pabaigoje puikiai sužaidė K. Chadakauskas – po trijų jo tritaškių įpusėjus dvikovai „Tango pizza-Stadionas“ pirmavo 48:46. Trečiajame kėlinyje abi komandos ir toliau rungtyniavo labai rezultatyviai. A. Tilindei ir D. Petkevičiui į pagalbą atėjo keletą tolimų metimų pataikę G. Buinickas ir M. Ylius, tuo tarpu „Tango pizza-Stadiono“ gretose ryškiausiai spindėjo R. Gerbutavičius ir M. Jančiauskas. Po trijų kėlinių „Tango pizza-Stadionas“ buvo priekyje rezultatu 78:73. Ketvirtajame kėlinyje mažesne rotacija žaidusios „Dvariuko-Savos rangos“ komandos jėgos pamažu ėmė sekti. Dar tris tritaškius pataikęs D. Petkevičius išlaikė intrigą, tačiau į kelias nesėkmingas „Dvariuko-Savos rangos“ atakas rungtynių pabaigoje taikliais tritaškiais atsakė K. Chadakauskas ir R. Gerbutavičius, kurie įtvirtino pelnytą „Tango pizza-Stadiono“ pergalę rezultatu 100:89. „Tango pizza-Stadionas“ tapo antruoju pusfinalio dalyviu, tuo tarp praėjusių metų čempionai „Dvariukas-Sava ranga“ šiemet kovos dėl bronzos medalių.
„Tango pizza-Stadionas“ – „Dvariukas-Sava ranga“ 100:89 (24:26 24:20 30:27 22:16)
„Tango pizza-Stadionas“: M. Jančiauskas 32, R. Gerbutavičius 19, K. Chadakauskas 17, R. Marcinkevičius 16.
„Dvariukas-Sava ranga“: D. Petkevičius 53, A. Tilindė 22, G. Buinickas 13.
Dėl Mažosios taurės žais „Stakliškių“ ir „Pušynės“ komandos.
Dėl bronzos medalių kovos „Dvariukas-Sava ranga“ ir Birštono „Versmė“.