REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2019 m. Vasario 7 d. 13:45

Rajone mažėja nusikaltimų, bet ne girtų vairuotojų

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


71007

Buvo kam pagirti ir kuo pasidžiaugti. O su laivu palygintas rajono komisariatas primena jachtą, kuri plaukia teisinga linkme. Taip galima pasakyti apie sausio 29 dieną rajono policijos komisariato viršininko Aivaro Dumčiaus pristatytą 2018 metų veiklos ataskaitą, kurios išklausyti į rajono viešosios bibliotekos pastatą susirinko daugiausiai pareigūnai, prokurorai, rajono valdžios atstovai, seniūnas bei savivaldybės įmonės vadovas.

Pagrindiniai momentai, kuo pasidžiaugta už praėjusius metus, kad pirmą kartą pavyko suspėti laiku nuvykti į vadinamuosius A kategorijos įvykius, ko iš rajono policijos nesitikėjo ir Marijampolės apskrities vyriausiojo komisariato vadovybė. O nesitikėjo, nes rajono teritorija per plačiai išsidriekusi ir pati nedėkingiausia šiuo požiūriu apskrityje. A. Dumčius taip pat pasidžiaugė, kad rajono keliuose antrus metus iš eilės avarijose nežuvo nė vienas asmuo, kad nebuvo pavogtas nė vienas automobilis. Policijos viršininkas pasidžiaugė, kad pagal fizinį saugumą Jurbarko rajonas šalies savivaldybių indekse užima aukštą 10 vietą, nusileisdamas tik didiesiems miestams.

Neblaivių vairuotojų padaugėjo

Visi rodikliai mažėja – ir pagalbos iškvietimų, į kuriuos reikia skubiai sureaguoti. Ir pačių nusikalstamų veikų nuosekliai mažėja. Vis dėlto tas veikų pyragas atrodo panašiai, nors ir kiek mažesniais skaičiais nei 2017 metais. Pirmoje vietoje, 27 proc., sudaro smurto artimoje aplinkoje atvejai, antroje vietoje – vagystės, o trečioje – neblaivūs vairuotojai. Būtent pastarųjų rajone praėjusiais metais padaugėjo.

Komisariato viršininkas atkreipė dėmesį, kad alkoholis ir toliau išlieka pagrindine problema. Smurto artimoje aplinkoje atvejais, retas atvejis kada randa nors vieną asmenį blaivų. Dažniausiai girti būna abu.

Atkreiptas dėmesys, kad rajono vairuotojai yra nedrausmingi, ką parodo kai kurie skaičiai – kai tik į Jurbarką atvažiuoja nežymėti policijos automobiliai, per porą valandų užfiksuoja apie 100 greitį viršijančių vairuotojų.

Tradiciškai pasigirta ir geriausiais apskrityje naminukės fabrikėlių demaskavimo rezultatais. 2018 metais iškelta 12 ikiteisminių tyrimų dėl naminės degtinės ir aparatų jai gaminti laikymo, sunaikinti 6 naminės degtinės fabrikėliai, išimta 735 litrų naminės degtinės, 5,5 tonų brogės. Per pastaruosius 4 metus išimta apie 13,5 tonų svaigalų. Tai geriausi rezultatai Marijampolės AVPK.

Sutelkė dėmesį į penkis „taškus“

Dumčius pristatė ir naujovę, kuri pasiteisino. Dėmesį ne išbarstyti, o sukoncentruoti į karštas rajono vietas, kuriose fiksuojama daugiausiai pažeidimų, bei į konkrečius, nusikalsti linkusius asmenis.

Asmenų, į kuriuos sutelktas didesnis policijos dėmesys, atrinkta 33, o vietų – penkios. Tos problematiškiausios vietos, arba kriminogeniniai taškai, kaip įvardijama ataskaitoje, yra Kauno g. 36 ir Kauno g. 32, Lauko g. 17, D. Girėjo g. 47 Jurbarko mieste ir Mokyklos 6 Viešvilėje. Tokiose probleminėse vietose gyvena dažniausiai tie, kurie neturi darbo, grįžę iš įkalinimo įstaigų, socialiai remtini, kurie turi bėdų su alkoholiu, yra tokių, kurie ir narkotikus vartoja.

Su asmenimis ir pokalbiai vyksta, ir jie dažniau stebimi. Karštuose taškuose užtekdavo įrengti apšvietimą prie laiptinių. Iškvietimų daugiau ar mažiau sumažėjo beveik visose išvardintose vietose, išskyrus Viešvilę.

Komisariato viršininkas atkreipė dėmesį, kad visi šie rezultatai pasiekti pokyčių metais, kai atsinaujino rajono policijos kolektyvas – atėjo naujų proceso tyrėjų, kuriuos reikėjo išugdyti, apmokyti, už ką A. Dumčius labiausiai dėkoja vyr. tyrėjai Dianai Gaižauskienei.

Visą straipsnį rasite "Mūsų laikas" laikraštyje.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA