Angle down Atgal

Rajonas kovai su pandemija jau išleido apie 225 tūkst. eurų

Jurbarko rajono savivaldybė kovai su pandemija jau išleido 224,8 tūkst. eurų, o artimiausiais mėnesiais planuoja dar 144 tūkst. Tokius skaičius „Mūsų laikui“ pateikė rajono meras Skirmantas Mockevičius, tuo pačiu informuodamas, kaip šis laikotarpis atsilieps gyventojų pajamų mokesčių surinkimui.

Beveik 23 milijonai eurų. Tiek šalies savivaldybės jau išleido kovai su COVID-19. Tokius skaičius atskleidė Lietuvos savivaldybių asociacijos atlikta apklausa, kurioje duomenis pateikė 55 iš 60 šalies savivaldybių. Iki balandžio 22 dienos preliminariais skaičiavimais savivaldybės buvo išleidusios 22,8 mln. eurų. Dar 31,8 mln. eurų siekiant stabdyti viruso plitimą savivaldybės planuoja arba jau yra įsipareigojusios išleisti artimiausiu metu. Kaip „Mūsų laiką“ informavo Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius, Lietuvos savivaldybių asociacija rinko pirminę informaciją apie patirtas išlaidas, kiek vėliau dar tikslesnės informacijos prašė Finansų ministerija.

„Jai pateikėme duomenis, kad iki gegužės 6 dienos yra patirta 224,8 tūkst. eurų išlaidų, ir artimiausiais mėnesiais planuojama skirti dar 144 tūkst. eurų“, – teigė rajono meras. Didžiausią šių išlaidų dalį sudaro išlaidos medicininės pagalbos priemonėms, asmens apsaugos priemonėms, pastatų ir viešųjų erdvių dezinfekavimui. Kovai su COVID-19 yra naudojamos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo bei kitos lėšos.

S. Mockevičius patvirtino ir kitų rajonų vadovų išsakytus nuogąstavimus, kad nebus surinkta didelė dalis gyventojų pajamų mokesčių, kurie sudaro šio biudžetų pagrindą. Mero teigimu, Finansų ministerija yra apskaičiavusi, kiek mažiau gyventojų pajamų mokesčio dėl COVID-19 sukeltų pasekmių bus surinkta į savivaldybių biudžetus. Prognozuojama netekties suma Jurbarko rajonui – 2343 tūkst. eurų. „Tačiau Finansų ministerija leis savivaldybėms imti trumpalaikes paskolas negautoms pajamoms kompensuoti. Jurbarko rajono tarybos sprendimas dėl paskolos iš iždo paėmimo jau parengtas, paskelbtas viešai ir bus svarstomas gegužės 28 d. vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdyje“, – informavo rajono meras.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite