Angle down Atgal

Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje pradedamos naudoti naujos pusiau požeminės atliekų surinkimo aikštelės

Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje (Radviliškio mieste, Linkaičių ir Kutiškių kaimuose), įgyvendinant projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“, įrengtos 29 naujos atliekų surinkimo aikštelės, kuriose sumontuota 116 (5 m3 talpos) mišrių komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių. Nuo 2020 m. liepos 20 d. aikštelės palaipsniui perduodamos aptarnauti komunalinių atliekų surinkėjui UAB „Ecoservice projektai“, todėl gyventojai jau gali jomis naudotis.

Gyventojai jau nuo įrengimo pradžios teiraujasi apie galimybę pradėti naudotis naujomis konteinerių aikštelėmis ir jų privalumais. „Vienas naujas atliekų surinkimo konteineris – beveik 5 kartus talpesnis nei įprastas antžeminis atliekų surinkimo konteineris, o dėl konteinerio įrengimo iki 2 m po žeme – jose esančios atliekos lėčiau pus ir skleis kur kas mažesnius kvapus, nei iki šiol stovėję konteineriai” – taip atliekant vizualų aikštelių parengimo naudoti patikrinimą, močiutei raudonu megztiniu, aiškino VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ atliekų tvarkymo specialistė Vilma. Kaip pasakoja Vilma, „Žmonės baiminasi, kad iš atliekų išsiskiriantis skystis prasiskverbs į aplinką, o mes stengiamės nuraminti, informuodami, kad po žeme įrengta atskira talpykla galimiems skysčiams kauptis, todėl tokia rizika beveik neįmanoma. Taip pat tikime, kad iš šių pusiau požeminių konteinerių asocialiems asmenims ar gyvūnams bus ypač sudėtinga ištraukti jau įmestas atliekas, dėl to mieste sumažės besimėtančių atliekų ir miestas tarps švaresniu“.

Tikimasi, kad įrengtos naujos aikštelės bus naudingesnės, patogesnės gyventojams labiau rūšiuoti komunalines atliekas. Atliekų tuštinimas iš talpesnių konteinerių užtruks mažiau laiko, todėl sumažės oro taršos ir triukšmo, bei suteiks gražesnį Radviliškio rajono savivaldybės teritorijos estetinį vaizdą.

„Dėl naujai įrengtų atliekų surinkimo aikštelių aptarnavimo, Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje atliekas surenkanti įmonė UAB „Ecoservice projektai“ specialiai įsigijo naują ir aukščiausius aplinkosauginius standartus atitinkančią atliekų vežimo šiukšliavežę, kuri dar mažiau terš orą dėl į aplinką išmetamo mažesnio teršalų kiekio“ – džiaugėsi VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ darbuotoja.

Gyventojai informuojami, kad projektas dar nėra pilnai įgyvendintas ir Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje planuojama įrengti dar 7 pusiau požemines ir 71 naujų mažai įgilintų atliekų surinkimo konteinerių aikštelių, kuriomis gyventojai bus skatinami dar labiau rūšiuoti atliekas bei palaikyti švarą ir tvarką jų gyvenamojoje teritorijoje.


 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite