Angle down Atgal

Radviliškio rajone skelbiama gripo epidemija

Vadovaujantis LR sveikatos apsaugos ministro – Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020-03-06 įsakymu Nr. A-416(8.2) „Dėl gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemijos, kaip COVID-19 plitimo prevencijos, paskelbimo“ Radviliškio rajono savivaldybėje paskelbta gripo epidemija.

Gripo epidemija paskelbta kaip COVID-19 plitimo prevencija. Gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų susirgimo atvejų pastaruoju metu nedaugėja, gripo epidemijos laikotarpiu taikomos priemonės pasitarnaus koronaviruso (COVID-19) plitimo valdymui.

Paskelbus gripo epidemiją, keičiasi gyventojų aptarnavimo tvarka sveikatos priežiūros įstaigose, esant reikalui, galima riboti švietimo įstaigų veiklą, taikyti kitas priemones.

Įstaigų vadovams, piliečiams rekomenduojama gripo epidemijos laikotarpiu laikytis ir vykdyti 2019–2021 metų gripo profilaktikos ir epidemijos kompleksinių priemonių planą, patvirtintą Savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. lapkričio 13 d. įsakymu Nr. A-1183-(8.2). Priemonių planą galima rasti čia.

Paskelbus gripo epidemiją, siekiama sustabdyti viruso plitimą.

Sveikatos priežiūros įstaigos turi numatyti papildomas medikų brigadas ligoniams aptarnauti namuose, pasirūpinti transportu ir asmens apsaugos priemonėmis. Esant reikalui, įstaigos darbą turės organizuoti savaitgaliais, švenčių dienomis, pagal galimybes pailginti darbo valandas. Nedarbingumo pažymėjimai gripo ir peršalimo ligos simptomais besiskundžiantiems pacientams gali būti išduodami nuotoliniu būdu, šiems pacientams nereikia vykti pas šeimos gydytojus.

Sveikatos priežiūros įstaigos taip pat gali riboti planines operacijas ir planine tvarka hospitalizuojamų ligonių skaičių, nutraukti ligonių lankymą ligoninėse, virusu sergantiems ligoniams numatyti izoliacines palatas, užtikrinti apsaugos priemones darbuotojams.

Švietimo įstaigose privaloma reguliariai vėdinti patalpas, kuo dažniau jas valyti drėgnu būdu, reikalui esant, naudoti dezinfekcines medžiagas. Vaikus aptarnaujančiam personalui neleidžiama dirbti turint peršalimo ligos simptomų, vaikai su peršalimo simptomais nepriimami į švietimo įstaigas. Mokyklose gali būti nutraukiami užsiėmimai, jei kolektyve serga ir pamokų nelanko daugiau nei 20 proc. vaikų. Esant reikalui, gali būti uždaromos ir ugdymo įstaigos. Tokiu atveju tėvams, kurie neturi su kuo palikti vaikų, gali būti išduodami nedarbingumo pažymėjimai.

Masiniai renginiai atšaukiami arba perkeliami

Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje nuo 2020 m. kovo 6 d. iki 2020 m. balandžio 15 d. atšaukiami arba vėlesniam laikui atidedami tiek patalpose, tiek lauke planuoti visi masiniai renginiai, neorganizuojami nauji. Draudimas galioja Radviliškio rajono savivaldybės administracijai, visoms savivaldybės įstaigoms ir įmonėms ir kitiems veiklą vykdantiems fiziniams ir juridiniams asmenims, organizuojantiems masinius renginius.

Komercinių renginių organizatoriams taip pat rekomenduojama atšaukti ar perkelti numatytus komercinius renginius

Kviečiame komercinių renginių organizatorius atsižvelgti ne tik į pelno siekį, bet ir į pilietinę atsakomybę dėl žmonių sveikatos ir atšaukti ar perkelti numatytus komercinius renginius. Rekomenduojama sprendimą dėl komercinių renginių ribojimo kiekvienu atveju priimti atsižvelgiant į konkretaus renginio riziką (kokia rizika, kad bus artimas sąlytis tarp renginio dalyvių, ar dalyviai atvyksta iš koronaviruso (COVID-19) ligos paveiktų teritorijų, ar salė pakankamai vėdinama, ar bus užtikrintos prevencijos priemonės).

Komerciniuose renginiuose, kurių neįmanoma atšaukti ar perkelti, ir kurie bus organizuojami nurodytu laikotarpiu, rekomenduojama nesilankyti tiems žmonėms, kurių imunitetas nusilpęs, kurie serga lėtinėmis ligomis ar jaučia peršalimo simptomus, vyresnio amžiaus žmonėms, kurie yra rizikos grupėje.

Dėl kiekvieno komercinio renginio išsamesnę informaciją suteiks renginio organizatorius.

Organizatoriams, kurie komercinių renginių neatšauks ar neperkels, primygtinai rekomenduojama imtis prevencinių veiksmų: informuoti visus lankytojus, kad nevyktų į renginį, jei jiems pasireiškia bet kokie kvėpavimo takų infekcijos simptomai, sudaryti sąlygas tinkamai rankų higienai – užtikrinti galimybę plauti rankas su vandeniu bei muilu ir įtrinti rankų dezinfekciniu skysčiu, sustiprinti masinio susibūrimo patalpų vėdinimą, valymą, dezinfekciją, prieš ir po renginių informuoti lankytojus apie asmens higienos priemones, apsaugančias nuo viruso plitimo.

Rekomendacijos gyventojams gripo epidemijos metu

Gripo epidemijos metu rekomenduojama saugotis peršalimo ir sergančių asmenų. Vengti kontakto su sergančiaisiais, nuo kosinčio ar čiaudinčio kolegos pravartu pasitraukti nors per metrą. Dažnai plauti rankas. Gerai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių). Vengti masinių susibūrimo vietų, nesant būtinybei nesinaudoti viešuoju transportu, pasirinkti individualias laisvalaikio praleidimo priemones. Pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą, daugiau būti ore. Pasireiškus pirmiesiems susirgimo požymiams, sergantįjį (pagal galimybes) izoliuoti nuo sveikųjų.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite