Angle down Atgal

Rado dar vieną vamzdį: iš „Nordic sugar Kėdainiai“ gamybinių nuotekų išleistuvo į upelį tekėjo nuotekos

Aplinkosaugininkai po vietinio gyventojo pranešimo Kėdainių pramoniniame rajone rado nelegalų įmonės „Nordic sugar Kėdainiai“ gamybinių nuotekų išleistuvą, iš kurio tekėjo nuotekos.

Jos į bevardį upelį tekėjo iš šios bendrovės teritorijoje esančių tvenkinių, kuriuose laikomos gamybinės nuotekos, per atidarytą sklendę, prie kurios buvo prijungta šakomis ir gruntu uždengta lanksti žarna, praneša Aplinkos ministerija.

Šis išleistuvas nebuvo nurodytas „Nordic sugar Kėdainiai“ Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidime, o pagal šio leidimo reikalavimus tvenkiniuose esančios nuotekos turi būti valomos Kėdainių miesto nuotekų valymo įrenginiuose.

Užfiksavus pažeidimo aplinkybes ir paėmus kontrolinius mėginius, aplinkosaugos pareigūnai pradėjo neplaninį „Nordic sugar Kėdainiai“ patikrinimą ir surašė privalomąjį nurodymą nedelsiant nutraukti bevardžio upelio teršimą. Sklendė, per kurią į upelį neteisėtai tekėjo nuotekos, uždaryta ir užplombuota.

Pirminiais skaičiavimais, į aplinką per valandą neteisėtai buvo išleidžiama apie 60 kubinių metrų nevalytų nuotekų. Aplinkosaugininkai toliau tęs neplaninį įmonės patikrinimą, skaičiuos aplinkai padarytą žalą, rinks medžiagą kreipimuisi į prokuratūrą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite