Angle down Atgal

R. Vainienė: apmokestinus e. prekybą iš trečiųjų šalių, Lietuvoje galėtų būti sukurta 1 500 darbo vietų

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos (LPĮA) vadovė Rūta Vainienė sako, kad, griežčiau apmokestinus ir prižiūrint e. prekybą iš trečiųjų šalių, dėl suaktyvėjusios e. prekybos Lietuvoje papildomai galėtų būti sukurta apie 1 500 naujų darbo vietų. Ji taip pat pridūrė, kad „nebebus grįžimo atgal: e. prekyba neišvengiamai augs“.

„Ekonomistai atliko (studiją – ELTA), remdamiesi turima statistika, gyventojų reprezentatyviu tyrimu, tai dabar apie 1 proc. e. prekybos vyksta iš trečiųjų šalių. Bet tai – labai konservatyvus, atsargus vertinimas (...), kadangi (situacija – ELTA) pasikeitė, tyrimas buvo darytas praėjusių metų duomenimis, o šiemet e. prekyba vyksta jau visai kitu lygiu.

(Apmokestinus e. prekybą iš trečiųjų šalių – ELTA) galėtų būti sukurta 1500 darbo vietų, į biudžetą papildomai sumokėta apie 30–40 mln. eurų mokesčių. Tos prekės atvažiuoja be muitų ir be pridėtinės vertės mokesčio (PVM), nes deklaruoja mažesnę vertę, negu privaloma mokėti, ir tada konkurencijos sąlygos būna nelygios. Patrauklu pigiau pirkti, bet iš esmės apgauni save (...)“, – „Žinių radijui“ teigė R. Vainienė.

LPĮA vadovė pažymėjo, kad, siekiant pažaboti mokesčių vengimą vykdant e. prekybą iš trečiųjų šalių, Europos Komisija jau ėmėsi priemonių ir ketina kitais metais panaikinti mokestines lengvatas. Ji taip pat pabrėžė, kad reikalinga akylesnė prekių kontrolė muitinėje.

„Yra du dalykai (kuriuos būtų galima padaryti – ELTA): tai yra įstatymo pakeitimas, nes dabar yra legalios lengvatos, kuriomis naudojamasi, ir jas panaikinti Europos Komisijoje jau yra direktyva, ji įsigalios nuo kitų metų liepos. O kitas tai yra tiesiog muitinėje labiau tikrinti (...) ar tai, kas užrašyta, atitinka tai, kas yra siunčiama“, – sakė R. Vainienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite