R. Šimašius tikina, kad nacionalinis stadionas bus pastatytas laiku

Vilnius
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Premjerui Sauliui Skverneliui kritikuojant sostinės savivaldybę, kad ši gali laiku neįgyvendinti nacionalinio stadiono projekto, miesto meras atkerta, jog pagrindinė rizika yra Vyriausybės projektas.

Meras Remigijus Šimašius tikina, kad stadionas bus pastatytas laiku, svarbu, kad teismas laiku išnagrinėtų bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundą.

„Jeigu teismas laiku išnagrinės skundus, kaip buvo numatyta, galbūt mes net anksčiau nei pagal grafiką tą projektą realizuosim“, - žurnalistams trečiadienį sakė R. Šimašius.

Šiuo metu teismas yra pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones konkursui. Anot R. Šimašiaus, byla iš esmės turi būti išnagrinėta iki gegužės 1 dienos ir pusantro mėnesio užtrukęs vėlavimas įtakos projektui nedarys.

Anot jo, didesnė grėsmė yra Vyriausybės pozicija dėl stadiono. Anot jo, Vyriausybė blaškosi ir rodo vis mažesnį suinteresuotumą, kad stadionas būtų pastatytas.

„Dėl stadiono galiu pasakyti vienareikšmiškai, kad yra viena rizika, susijusi su nacionaliniu stadionu ir su daugiafunkciu kompleksu, ir tą riziką ir išsakiau Premjerui. Tai yra rizika, kad Vyriausybė nuspręs dėti ant stabdžių ir kad Vyriausybė nuspręs kažką su europiniais pinigais perskirstyti. Tą riziką esu įvardinęs ir anksčiau, tą riziką matau ir šiandien, nes būtent Vyriausybė atšaukė savo aukštus pareigūnus ir delegavo kitų ministerijų gerokai žemesnio rango valstybės tarnautojus į darbo grupę“, - tikino R. Šimašius.

Jis tikino, kad projektas vyksta sklandžiai.

Vyriausybės trečiadienį po mero ir Premjero susitikimo išplatintame pranešime S Skvernelis kritikavo nacionalinio stadiono projektą.

„Akivaizdu, kad šiam projektui iškilo labai reali grėsmė ir, matyt, jau ruošiami pasiteisinimai, kodėl miestiečiai ir toliau matys ne nacionalinį stadioną, o styrančius jo griaučius, į kuriuos investuoti milijonai. Kalbėti, kodėl Vilniuje nepavyksta laiku sutvarkyti įvairių procedūrų, galima ilgai, bet valdžia yra ne tam, kad aiškintų nesėkmių priežastis, o tam, kad laiku rastų sprendimus ir tinkamai atliktų savo darbą“, - pranešime sakė S. Skvernelis.

Kovo pradžioje pranešta, kad Vilniaus nacionalinio stadiono konkursas sustabdytas, iki kol teismas išnagrinės iš jo pašalintos bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundą.

Bendrovė prašo teismo, kad šis pripažintų, jog jos pateiktas popierinis pasiūlymas galioja, arba suteiktų galimybę pateikti konkurso pasiūlymą iš naujo elektroniniu būdu.

Į teismą įmonė kreipėsi po to, kai konkurso komisija vasario viduryje atmetė „Vilniaus nacionalinio stadiono“ pretenziją.

77,886 mln. eurų vertės pasiūlymą bendrovė rengė bendradarbiaudama su „Amsterdam Arena“ ir Turkijos „KAYI Insaat“ grupe. Lenkijos „Budimex“, anksčiau dalyvavusi konsorciume, iš jo pasitraukė dar prieš pateikiant pasiūlymą.

Sausio pabaigoje konkurso komisija oficialiai pripažino „Vilniaus nacionalinio stadiono“ pasiūlymą netinkamai pateiktu ir nusprendė, kad vienintele konkurso dalyve lieka koncerno „Icor“ įmonė „Axis Industries“. Ši stadiono kompleksą pasiūlė pastatyti už 79,9 mln. eurų. Bendrovė tikisi, kad stadioną pastatytų per trejus metus. Sutartį pasirašyti planuojama 2019 metais.

„Vilniaus nacionalinis stadionas“ iš konkurso pašalintas, nes dokumentus pateikė užklijuotame voke, o ne per elektroninę sistemą, kaip reikalaujama sąlygose.

Renatas Načajus, „Vilniaus nacionalinio stadiono" vadovas:

„Reaguodami į viešumoje kilusią diskusiją dėl nacionalinio stadiono, pažymime, kad į Teismą buvome priversti kreiptis, siekdami, kad būtų užtikrintas sklandus, sąžiningas ir teisingas konkurso vykdymas, kad jame nebūtų dirbtinai apribota konkurencija bei galimybė rinktis ne iš vieno, bet iš kelių stadiono pasiūlymų. Taip pat, kad ES, valstybės ir savivaldybės biudžeto lėšos būtų panaudotos efektyviai bei racionaliai.

Nuo pat pradžių buvome ir tebesame pasirengę diskusijai bei kompromisams, kad kilęs ginčas būtų baigtas pačiu greičiausiu bei efektyviausiu būdu – taikos sutartimi, sudaryta abipusių nuolaidų būdu.

Tačiau keista, kad suteikiančiosios institucijos – Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir Kūno kultūros ir sporto departamentas – nerodo jokio intereso bylą baigti taikiai. Priešingai, laikosi itin nuožmios pozicijos, nepripažįsta akivaizdžių savo klaidų konkurso sąlygose. Maža to, bet kokius konkurso sąlygų neatitikimus siūlo interpretuoti taip, kad jie būtų palankūs vieninteliam kitam konkurso dalyviui. Tuo tarpu institucijų noras konkursą užbaigti kaip įmanoma greičiau, nepaisant vykstančios teisminės bylos, perša vienintelę išvadą, jog yra siekiama kuo skubiau paskelbti laimėtoju vienintelį likusį konkurso dalyvį, tokiu būdu eliminuojant bet kokią galimą konkurenciją.

Tikime, kad Teismas priims teisingą sprendimą, kuris konkurso vykdymą padarys efektyvų ir konkurencingą, o visuomenė turės galimybę išreikšti savo nuomonę ir rinktis ne iš vieno nacionalinio stadiono projekto."