Angle down Atgal

R. Šimašius: lėtėjant COVID-19 vakcinacijai, bus uždarytas „Litexpo“ centras

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad lėtėjant vakcinacijai, nuo rugpjūčio bus uždarytas didžiausias sostinėje vakcinacijos centras, esantis „Litexpo“ parodų rūmuose.

Spaudos konferencijoje pirmadienį jis pabrėžė, kad šiuo metu sostinėje vakcinacija vyksta keturiskart vangiau, nei gegužę, kai buvo paskiepijama apie 10 tūkst. asmenų, tad stebint šias tendencijas, anot jo, bus koncentruojamasi į alternatyvias vakcinacijos vietas.

„Nuo rugpjūčio pradžios „Litexpo“ centrą ruošiamės uždaryti, bus kitos priemonės – vaistinės, poliklinikos, tie patys autobusai ir visa kita, t.y. nuo ko kažkada pradėjome, prie to ir grįžtame, nes ta masinė banga vakcinavimo, akivaizdu, bus praėjusi“, – sakė meras.

Jis taip pat ragina Vyriausybę atšaukti nemokamus COVID-19 testus norintiems keliauti nepasiskiepijusiems piliečiams, pabrėždamas, kad testai yra nemokami, o tai, anot jo, mažina norą vakcinuotis.

„Mes per dieną sulaukiame besitestuojančių skaičiaus augimo nuo 100 iki 800, t.y. plius 700 žmonių. Galima daryti labai aiškią prielaidą, kad kokie plius 500 žmonių būtų pasiskiepiję, jeigu nebūtų tokio finansavimo neatsakingumo. Todėl labai kviečiu tai atšaukti, pasakyti labai aiškiai, kad šiandien ne testavimas yra priemonė kovai su kovidu, ne tie šiupeliukai ir šluotelės, bet ekskavatoriai, didelės priemonės – vakcina yra tai, ką žmonija išrado“, – teigė R. Šimašius. 

Šalyje nuo COVID-19 mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyti daugiau nei 1,3 mln. žmonių, abiem – 1,1 mln.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite