Angle down Atgal

R. Šimašius apie sugrįžusiųjų iš užsienio privalomą izoliaciją: jie nebuvo apgyvendinti penkiaviečiuose viešbučio kambariuose

Vilniaus miesto savivaldybės meras Remigijus Šimašius teigia, kad po Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo Aurelijaus Verygos įsakymo dėl privalomosios iš užsienio grįžusių asmenų izoliacijos Vilniuje problemų kilo viename iš dešimties viešbučių, kur buvo izoliuoti sugrįžusieji.

„Vienoje vietoje pritrūko fizinės jėgos, kad mūsų grįžusius tautiečius iš užsienio sutramdytume. Noriu priminti, kad Valstybės ekstremalios situacijos operacijos centras turi užtikrinti apsaugą, deja, to normaliai nebuvo. Mūsų pasitelkti šauliai ir kiti žmonės neturi teisės naudoti tiek jėgos, ir matome, kokie konfliktai įvyko“, – trečiadienį spaudos konferencijoje žurnalistams sakė R. Šimašius.

Jo teigimu, pasiruošti izoliuoti sugrįžusius iš užsienio savivaldybė turėjo kelias valandas.

„Mums teko pasiruošti šitam sprendimui per kelias valandas. Pasiruošėme. Ar viskas įvyko sklandžiai? Tikriausiai ne iki galo sklandžiai. Galiausiai du šeimininkai šiek tiek reguliavo šią vietą ir, manau, kad tai nelabai gerai“, – tęsė Vilniaus meras.

Reaguodamas į antradienį viešojoje erdvėje išplitusius vaizdo įrašus, kuriuose atvykėliai skundžiasi viešbučių sąlygomis, R. Šimašius patikino, kad žmonės nebuvo apgyvendinti penkiaviečiuose kambariuose.

„Iš 10 viešbučių viename kilo tam tikrų nesusipratimų. Žmonės pradžioje buvo nukreipti į penkiaviečius kambarius, vėliau jie ten nebuvo apgyvendinti. (...) Noriu patikinti, kad žmonės ten nebuvo apgyvendinti“, – teigė R. Šimašius.

ELTA primena, kad naktį iš pirmadienio į antradienį įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro A. Verygos įsakymas, kuriuo savivaldybės įpareigojamos pasirūpinti grįžtančiųjų iš užsienio asmenų privalomuoju izoliavimu. Pirmoji izoliacijos naktis viename Vilniaus viešbutyje baigėsi kraujo praliejimu – tarp dviejų viešbutyje izoliuotų vyrų trečiadienio naktį kilo konfliktas, abu vyrai atsidūrė ligoninėje, pranešė Policijos departamentas.

Šiek tiek po vidurnakčio, apie 0.10 val., Geležinkelio gatvės viešbutyje 1960 m. gimęs vyras peiliu sužalojo 66-erių vyrą, kuris dėl durtinių žaizdų paguldytas į ligoninę. Įtariamasis dėl veido sumušimų taip pat buvo pristatytas į ligoninę.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite