Angle down Atgal

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė atsakė į R. Karbauskio kritiką: kaip atsakas į agresiją yra provokavimas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė atsakė į „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kritiką valdantiesiems dėl Lietuvos užsienio politikos sprendžiant iš Baltarusijos plūstančių nelegalių migrantų krizę. Europos reikalų komiteto pirmininkė akcentuoja, kad Lietuvos užsienio politika pastarąjį dešimtmetį vyksta praktiškai bendru sutarimu, o, pasak jos, dabartinių valdančiųjų vykdomas atsakas Baltarusijos režimui sulaukė tarptautinio dėmesio ir pripažinimo.

„Iš kai kurių pasitraukusių iš Seimo, bet nepasitraukusių iš komentavimų, ar dar neišrinktų̨ į Seimą̨, o ir šiaip piliečių pliūpsta kaltinimai, kad esą Lietuvos užsienio politika ir, aišku, Landsbergis, kaip be jo, yra kalti dėl Lietuvą ištinkančių̨ sunkumų. Dar daugiau, sako – reik su kaimynais sugyventi, turėti mintyje, kad prieš̌ Putino Rusiją ir Lukašenkos Baltarusiją nepašokinėsi. Neva nėra čia ko provokuoti. Tik gal gali kas nors pasakyti, kaip atsakas į agresiją yra provokavimas?“ – savo feisbuko paskyroje rašo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

TS-LKD frakcijos seniūnė akcentuoja, kad Lietuva per nepriklausomybės laikotarpį visuomet turėjo principingą liniją dėl savo laisvės ir nepriklausomybės. Jos teigimu, šiuos siekius Lietuva sustiprino ir įtvirtino įstodama į Europos Sąjungą ir NATO.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė pabrėžia, kad dabartinės Lietuvos Vyriausybės ir Užsienio reikalų ministerijos principinga bei tęstinė Lietuvos užsienio politika sulaukė tarptautinio dėmesio ir pasididžiavimo.

„Primenu, kad Lietuvos ir ES atsakas dėl brutalaus susidorojimo su Baltarusijos režimo oponentais, dėl užgrobto keleivinio lėktuvo su 171 keleiviu buvo tinkamas ir vienbalsis. Prisiminkime, kiek buvo sakančių – tai čia juokas tos sankcijos, reikia dar stipriau. Dabar gi ir šios priemonės nebetinkamos, nes, pasirodo, išprovokavo“, – piktinasi ji.

Europos reikalų komiteto pirmininkė primena, kad, Minsko režimui prievarta nutupdžius „Ryanair“ lėktuvą, gegužės 24 d. Seime buvo sušauktas neeilinis Europos reikalų komiteto posėdis, kuriame buvo tikslinamos Lietuvos pozicijos gegužės 24–25 dienomis vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai. R. Morkūnaitė-Mikulėnienė atkreipia dėmesį, kad pozicijos buvo priimtos vienbalsiai, bendru sutarimu, visų frakcijų atstovų balsais.

„Gegužės 25 d. Seimas beveik vienbalsiai priima rezoliuciją „Dėl Baltarusijos įvykdyto valstybinio terorizmo akto prieš civilinį orlaivį FR4978“. R. Karbauskiui turbūt rūgštoka dėl tokių nepaklusnių ir, matyt, jo vertinimu, neišmanėlių savo partijos ir frakcijos kolegų Seime“, – rašo TS-LKD frakcijos seniūnė.

„Gal R. Karbauskiui ir jo retorikos sekėjams atrodo nevykėliai/provokatoriai ar neatsakingi ir tūkstančiai Lietuvos žmonių, kurie prieš metus stojo į Baltijos kelią nuo Vilniaus iki Baltarusijos. Ar Lietuvos žymūs menininkai, sportininkai ar piliečiai, kurie ieškojo, kaip prisidėti prie Baltarusijos demokratijos kovos: aukodami pinigus, užsidėdami rėmelį FB nuotraukoje, bei kurie įvairiomis formomis reiškė palaikymą nuo režimo nukentėjusiems žmonėms, R. Karbauskio akimis, vis dėlto yra provokatoriai?“ – taip pat piktinasi ji.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė pabrėžia, kad Lietuva visada principingai buvo Baltarusijos demokratijos pusėje. Politikė pabrėžia, kad, nepaisant skirtingų valdžių, Lietuvoje „namus rado Europos humanitarinis universitetas, Sviatlana Cichanouskaja, daugybė politinių pabėgėlių“.

„Todėl kviečiu susitelkti prieš Lietuvai nedraugiškus režimus. Tikiu, kad Lietuva neišsigąs ir neišklys iš laisvės kelio. Ginkime savo ir kitų laisvę ir apsiginsime! Valstybės stiprybė mūsų pakantume vieni kitiems ir susitelkime“, – paragino ji.

ELTA primena, kad pastarąjį ketvirtadienį „valstiečių“ šešėlinės Vyriausybės posėdyje vykusioje diskusijoje apie nelegalios migracijos situaciją šalyje „valstiečių“ lyderis R.  Karbauskis Lietuvos užsienio politikos kryptį Baltarusijos atžvilgiu išvadino apgailėtina.

„Liūdina faktas, kad visa mūsų užsienio politikos kryptis yra sudaryti kuo blogesnes sąlygas migrantams ir taip juos atgrasyti, nuteikti neiti Lietuvos keliu. Aš manau, tai apgailėtina kryptis“, – LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje kalbėjo R. Karbauskis.

Šešėlinis LVŽS premjeras tikino, kad nelegalios migracijos srautai į Lietuvą nesustos tol, kol Aliaksandro Lukašenkos režimas tęs tokią politiką. Todėl jis įsitikinęs, kad, Lietuvai siekiant sustabdyti atvykėlių srautą, reikia ne bandyti atgrasyti pačius migrantus, bet ieškoti būdų pakeisti Baltarusijos kryptį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite