Angle down Atgal

R. Mažeika: Šiaulių ligoninė įsigijo aparatą, leisiantį per parą atlikti iki 900 tyrimų

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika informuoja, kad siekiant praplėsti laboratorijoje atliekamų tyrimų dėl koronaviruso skaičių ligoninė įsigijo aparatą, leisiantį atlikti 700-900 tyrimų per parą. Pasak R. Mažeikos, į ligoninės laboratoriją pirmadienį bus pristatyta 500 mėginių koronavirusui tirti.

„Šiandien į ligoninę parsivežame 500 mėginių, kuriais galėsime atlikti tyrimams papildomai, nes turėjome nebedidelį kiekį (reagentų – ELTA)“, – Šiaulių miesto savivaldybės suorganizuotoje nuotolinėje konferencijoje kalbėjo R. Mažeika.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius taip pat informavo, kad laboratorija įsigijo aparatą, leisiantį išplėsti laboratorijos tyrimų skaičių. Pasak R. Mažeikos, išplėsti laboratorijoje atliekamų tyrimų skaičių buvo nuspręsta dėl to, kad ateinančiomis savaitėmis tikimasi tyrimų skaičiaus padidėjimo.

„Šiandien yra atvežamas naujas aparatas, kuris mums leis atlikti iki 700-900 tyrimų per parą. Mes praėjusią savaitę šį aparatą įsigijome iš Vokietijos, jis labai brangus, mokėjome 100 tūkst. eurų. Tikėtina, kad bus didelis tyrimų skaičius artimiausioms savaitėmis“, – kalbėjo R. Mažeika, akcentuodamas, kad dabar esminis uždavinys – apmokyti personalą, kaip atlikti tyrimus.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius taip pat patikino, kad laboratorija atlieka tyrimus visiems pacientams, kuriuos patikrinti dėl koronaviruso siūlo gydytojai.

„Jeigu mes matome, kad yra neaiški diagnozė, nepaisant to, kad Covid-19 epidemiologinė analizė ne visai atitinka, mes tiriame tuos pacientus, kuriuos gydytojai mano, kad būtina tirti“, – patikino jis.

R. Mažeikos teigimu, Šiauliuose kol kas yra patvirtinti 3 koronaviruso atvejai, vienas iš pacientų yra pasveikęs, o 2 yra išleisti saviizoliacijoje gydytis namuose.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite