Angle down Atgal

R. Mažeika apie mirties atvejį Šiauliuose: labai keista situacija (vaizdo įrašas)

Šiauliuose šįryt patvirtintas dar vienas mirties nuo koronaviruso atvejis. Jau antrasis Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir 17-asis Lietuvoje. Pasak ligoninės vadovo Remigijaus Mažeikos, iš Gruzdžių atvežtas vyras gyveno vienas, o jo atvejis labai keistas.

Labai neaiški situacija“

Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas pateikė daugiau detalių apie naujausią mirties atvejį. Tai, pasak jo, labai pamokanti ir netikėta istorija. Į ligoninę vyras greitosios automobiliu buvo atvežtas vakar per pietus, kai su tėvu susikalbėti nebepavyko atvykusiam sūnui. Keisčiausia šioje istorijoje tai, kad nedideliame miestelyje vyras gyveno vienas ir niekur iš namų neišeidavo. Be to, pas gydytojus nesilankė net 30 metų.

„Pacientas buvo atvežtas vakar per pietus iš Gruzdžių, t. y. nedidelio miestelio. Turime labai nedaug informacijos. Sūnus pasakojo, kad tėvas apie 30 metų nesilankė pas medikus, nes bijojo. Labai mažai vaikščiojo, sūnus atveždavo maisto į namus. Kai vakar tėvas nebeatsiliepė į skambučius, sūnus nuvažiavo. Rado sujauktus namus, su juo buvo labai sunku bendrauti, neadekvačiai atsakinėjo į klausimus“, – pasakojo R. Mažeika.

Į COVID-19 pacientams priimti skirtą kliniką, buvusią Tuberkuliozės kliniką, pristatytam vyriškiui buvo atlikti tyrimai. Jie parodė plaučių uždegimą, taip pat prieširdžių virpėjimą, širdies nepakankamumo požymių. Toliau viskas įvyko labai greitai. „Pacientas buvo nuvežtas atlikti kompiuterinės tomografijos tyrimo, o po jo jis mirė. Tai įvyko 20 val.“ – sakė ligoninės vadovas.

Po mirties pacientui buvo atliktas koronaviruso tyrimas, kurio atsakymas paaiškėjo šįryt – jis buvo teigiamas. Nuo ko galėjo užsikrėsti vyras, aiškinamasi, informacija perduota Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. „Apie kontaktus nežinome nieko, ryte buvo skubiai informuotas NVSC. Labai įdomus ir keistas atvejis. Vienas buvo, visada namuose... Labai neaiški situacija. Sūnus kontaktą turėjo, jis taip pat bus tiriamas“, – pabrėžė R. Mažeika.

Medikams išmokėti priedai

Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas turėjo ir geresnių žinių. Pasak jo, šiuo metu ligoninėje daugiausia pacientų ne iš Šiaulių, o iš Joniškio rajono. O vienas reanimacijoje gulintis labai sunkios būklės pacientas šiandien jau bus atjungtas nuo dirbtinės plaučių ventiliacijos, jau pajėgs kvėpuoti pats.

Gerų žinių sulaukė ir medikai bei visi, dirbantys rizikingomis sąlygomis. Jiems šiandien išmokėtos algos su žadėtais priedais. Tiesa, jie ne visiems paskirti šimtaprocentiniai, kai kuriems skirti mažesni. Beje, medikai sulaukė ne vien finansinės paramos. Jiems išdalyti gauti karpiai. „Gavome paramos – pusę tonos karpių, kuriuos paskirstėme tiems, kurie kovoja su koronavirusu“, – džiaugėsi R. Mažeika.

Šiuo metu, anot ligoninės direktoriaus, laboratorija dirba stabiliai, jokio atsilikimo dėl neištirtų mėginių nebėra.

R. Mažeika sakė, kad šiuo metu Respublikinėje Šiaulių ligoninėje guli septyni COVID-19 pacientai. Keturi iš jų yra Infekcinių ligų skyriuje, trys – reanimacijoje.

Dar du žmones iš Infekcinių ligų skyriaus planuojama paleisti į namus.

comment Skaitytojų komentarai (3)

Taip pat skaitykite