REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Balandžio 3 d. 11:45

R. Masiulis: mokytojai buvo teisūs, kad švietimo sistemoje daug negerų dalykų

Vilnius

Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


78429

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis praneša, kad švietimo sistemos pavaldžių įstaigų viešųjų pirkimų auditas atliktas. Po mokytojų streiko be vadovo likusiai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) vadovavęs R. Masiulis sako, kad švietimo sistemoje yra labai negerų dalykų.

„Sulaukiu vis daugiau klausimų, ar padarytas žadėtas Švietimo sistemos pavaldžių įstaigų viešųjų pirkimų auditas. TAIP auditas baigtas - rezultatai perduoti ŠMSM prieš porą dienų. Tikrinti 2016-2018 metai. Per audituotą 3 metų laikotarpį viešiesiems pirkimams čia skirta daugiau nei 100 mln. eurų“, - savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje trečiadienį rašo R. Masiulis.

Auditą atlikti pavedęs susisiekimo ministras teigia, kad švietimo sistemoje vyrauja neskelbiami pirkimai, masiškai perkamos paslaugos iš savų darbuotojų.

„Galiu tik patvirtinti - MOKYTOJAI BUVO TEISŪS, kad sistemoje yra tikrai labai negerų dalykų. Negaliu kaltinti ir nekaltinu visų šių ŠMSM pavaldžių įstaigų darbuotojų, bet ilgamečių direktorių sukurtas ir palaikomas voratinklis nustebino net ir visko mačiusius auditorius. Vyrauja neskelbiami pirkimai, vieno tiekėjo protegavimas, tiekėjai už laimėtus pirkimus įstaigoms atsilygina „parama“, masiškai naudojama schema „perkame paslaugas iš savų darbuotojų“, kurių tiesioginės pareigos yra tokios pačios, kaip ir pirkimo objektas, pirkimo galutinė suma procedūrų metu išauga kelis kartus ir t.t. Šis sąrašas labai ilgas. Situacija sektoriuje, kur mokytojai priversti kovoti už kiekvieną eurą, tikrai netoleruotina“, - pabrėžia R. Masiulis.

ELTA primena, kad praėjusių metų gruodžio pabaigoje susisiekimo ministras R. Masiulis, laikinai ėjęs švietimo ir mokslo ministro pareigas, pavedė atlikti auditą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje bei 17-oje jos reguliavimo srities įstaigų. Švietimo sektoriaus auditui organizuoti pasitelkta Susisiekimo ministerijos komanda, jungtinės auditorių ir korupcijos prevencijos specialistų pajėgos bei Specialiųjų tyrimų tarnyba.

Audito metu buvo vertinama, ar taupiai naudojami valstybės skiriami asignavimai, ar nėra korupcijos apraiškų viešuosiuose pirkimuose, ar tinkamai derinami viešieji ir privatūs interesai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir 17-os jai pavaldžių įstaigų viešiesiems pirkimams 2016-2018 m. buvo skirta 125,3 mln. eurų.

Pernai valstybės biudžeto asignavimai švietimo sektoriui siekė 1 mlrd. 56 mln. eurų, iš jų 5,1 mln. eurų teko ministerijai ir 1 mlrd. 51 mln. eurų - kitoms 154 institucijoms.

Rudenį švietimo bendruomenės pasipiktinimą sukėlė Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldaus Ugdymo plėtotės centro organizuoti didelės vertės ugdymo programų atnaujinimo viešieji pirkimai. Jie dėl pažeidimų buvo sustabdyti, centro vadovas Giedrius Vaidelis atleistas iš pareigų.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA