Angle down Atgal

R. Lingienė: turime per 20 išplitusių koronaviruso židinių Lietuvoje

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė palaiko Vyriausybės siūlymą Velykų savaitgalį apriboti žmonių judėjimą į miestus bei miestelius. Pasak jos, šiuo metu turime per 20 išplitusių koronaviruso židinių Lietuvoje, kuriuos reikia lokalizuoti.

„Epidemiologiniu požiūriu mes absoliučiai turime mažinti (galimybę) virusui iš užsikrėtusio žmogaus patekti į kitą imlią terpę, kitam sveikam žmogui“, – LRT radijui sakė R. Lingienė.

„Daugėja besimptomių atvejų, plius turime 20 židinių Lietuvoje. Tai reiškia, kad 20 atvejų nustatyta nuo kelių iki keliasdešimt, susijusių tarpusavyje. (...) Jeigu židinius sugebėsime lokalizuoti, apsibrėžti židinio ribas, taip pat hospitalizuoti ir tinkamai izoliuoti, gydyti susirgusius ir taip pat izoliuosime visus bekontakčius asmenis, tai optimizmui bus daugiau prasmės“, – teigė ji.

Pasak jos, švelninti karantiną būtų galima tik po trijų savaičių.

„Mano nuomone, ar švelninti karantiną, bus galima matyti jau gerokai po Velykų, maždaug 2 savaites po jų, dabar džiugių naujienų negaliu pasakyti“, – teigė R. Lingienė.

„Aš labai atsargiai vertinčiau tos kreivės plokštėjimą, žinoma, tam tikro optimizmo tai suteikia, tačiau didžiulį nerimą kelia susirgusių sveikatos priežiūros specialistų skaičius, šiuo metu jų turime 135, o virš 1000, kurie yra ar buvo izoliacijoje“, – sakė specialistė.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 8 d. 7.00 val. duomenimis, Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 912.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite