R. Lingienė: koronavirusas fiksuotas 21 ugdymo įstaigoje

Vilnius
Freepik.com nuotr.
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė ketvirtadienį pateikė naujausią koronaviruso šalyje statistiką. Pasak epidemiologės, paskutiniais duomenimis, infekcija yra fiksuota jau 21 ugdymo įstaigoje.

Jos teigimu, pastaruoju metu ligoninėse gydomi 34 asmenys, Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose – 4 pacientai, su deguonies kaukėmis gydomi 15 asmenų ir dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 2 asmenims.

„Šiuo metu fiksuojamas didžiausias sergamumo pikas. (...) Bet šiuo metu asmenys serga labai lengvų formų liga ir absoliuti dauguma jų gydosi ambulatoriškai, ne ligoninėse“, – sakė R. Lingienė.

Pasak R. Lingienės, dėl židinių ugdymo įstaigose iš viso yra izoliuota 318 asmenų.

„COVID-19 ligos atvejai registruoti 21 ugdymo įstaigoje, iš jų 2 – ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Registruoti 25 COVID-19 ligos atvejai, susirgo 18 mažamečių ir 7 personalo nariai – 4 ugdymo procese dalyvaujantys ir 3, neturintys sąlyčio su ugdytiniais“, – informavo NVSC atstovė.

Ji pabrėžė, kad koronavirusu niekas neužsikrėtė ugdymo įstaigoje – infekcija išplinta šeimose ar kituose židiniuose.

Ministras ir R. Lingienė ragina mokyklas nesiimti izoliuoti visos įstaigos

Tiek sveikatos apsaugos ministras, tiek R. Lingienė ketvirtadienį dar kartą mokyklas paragino nesiimti izoliuoti daug klasių, jeigu tam nėra pagrindo.

„Matome, kad kai kurios savivaldybės, kai kurios ugdymo įstaigos ir be NVSC nurodymų priima sprendimus išeiti į nuotolinį mokymą ir tą daro praktiškai visai ugdymo įstaigai. Noriu dar kartą akcentuoti ir priminti, kad savivaldybės, kaip steigėjas, gali tokius sprendimus priimti, bet tie sprendimai nėra susiję su NVSC nurodymais. Ten, kur yra nurodymai duodami, paprastai tai būna 1-2 klasių išėjimas į nuotolinį mokymąsį“, – sakė A. Veryga, paraginęs mokyklas „nepanikuoti“.

R. Lingienė antrino ministrui ir pabrėžė, kad tėvai, norėdami prižiūrėti vaiką, kuris mokosi namuose, nors neturėjo sąlyčio su sergančiuoju, negaus nedarbingumo pažymėjimo.

„Gerbiame mokyklų sprendimą izoliuotis, dirbti nuotoliniu būdu, bet reikia suprasti ir prisiimti šio sprendimo pasekmes. Tėveliai, kurių vaikai negali vieni mokytis nuotoliniu būdu, nedarbingumo dėl vaikų priežiūros tikrai negaus, nes epidemiologinio pagrindo saviizoliacijai nebuvo“, – pabrėžė R. Lingienė.

ELTA