Angle down Atgal

R. Karbauskis: sprendimą trauktis iš Seimo pakeisčiau tik to paprašius valdantiesiems

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiui Ramūnui Karbauskiui pareiškus, kad traukiasi iš Seimo, jis tvirtina, jog sprendimą pakeistų tik tuo atveju, jeigu to jo paprašytų valdantieji.

R. Karbauskio teigimu, jam pasitraukus iš parlamentarų gretų, valdantieji turėtų grįžti prie Seimo vicepirmininko klausimo ir tokiai pozicijai skirti jau vieną kartą Seimo narių palaikymo nesulaukusią „valstietę“ Aušrinę Norkienę.

„Viena aplinkybė galėtų pakeisti – jeigu Seimo dauguma paprašytų manęs to nedaryti. (...) Iki antradienio, aš tada kreipsiuos į Vyriausiąją rinkimų komisiją su pareiškimu. Jie turi laiko iki antradienio, jeigu nori, kad aš likčiau Seime, bet visi čia juokiamės, tai ir aš galiu juoktis“, – ketvirtadienį po LVŽS frakcijos posėdžio žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Pasak politiko, jam atsisakius Seimo nario mandato, „valstiečių“ frakcijos seniūne bus A. Norkienė. Jos pavaduotojais liks Jonas Jarutis ir Guoda Burokienė.

Savo apsisprendimą trauktis iš Seimo narių gretų R. Karbauskis argumentavo tuo, kad valdantieji esą nepaiso opozicijos nuomonės, ignoruoja jos teises ir neišklauso opozicijos nuomonės.

„Arba mes grįžtame į pradžią, arba išvis nesišnekame, nes šnekėti nėra apie ką. Iš mūsų, iš tų šimtų tūkstančių, kurie balsavo už LVŽS, yra pasityčiota ir mes su tuo nesitaikysime“, – piktinosi R. Karbauskis.

Politiko teigimu, frakcijai pasikeitus valdžiai tenka kentėti dėl to, kad dabartiniai valdantieji keršija jam asmeniškai.

„Mūsų kolegoms nuolat kartojama, aš apie tai skaičiau spaudoje, kai kurie kolegos girdėjo iš kitų kolegų, kad visos problemos susiveda į mane, kaip į žmogų – kad kerštas yra pirmiausia man, o frakcija yra niekuo dėta. Šie žmonės labai stipriai klysta, nes mes esame viena komanda“, – akcentavo R. Karbauskis.

Viena Seimo vicepirmininko pavaduotojo pozicija, pasak LVŽS lyderio, jam pasitraukus iš Seimo vis tiek turėtų būti skirta „valstiečiams“.

„Aš panaikinsiu šią problemą, kad valdančioji dauguma galėtų nusileisti ir grąžinti mūsų frakcijai galimybes visavertiškai dirbti Seime. Mano sprendimas yra pasitraukti iš Seimo. (...) Aš labai tikėčiausi, kad Seimo dauguma vis dėlto turės nors truputį sąžinės ir grįš prie pirminio pasiūlymo dėl Seimo pirmininko pavaduotojo – juo vėlgi būtų siūloma ta pati A. Norkienė. Tikiuosi, kad toks būtų sprendimas dėl to, kad argumentų prieš ją nebuvo jokių, išskyrus tai, kad ją siūlau aš“, – pakartojo R. Karbauskis.

Jis taip pat kalbėjo, kad liks aktyvus politikoje, dalyvaus partinėje veikloje, dalyvaus šešėlinės Vyriausybės formavime.

„Mano sprendimas man atriša rankas, aš atsistoju į mokesčių mokėtojų gretas ir galėsiu sakyti tai, ką matau, jau be politinio konteksto. (...) Frakcija padarys tą darbą, kuris yra jai pavestas. Aš abejoju, ar ši valdžia, jei bus tokiais principais formuojama, kaip pradėjo dirbti, kad ji bus ilgalaikė ir stipri“, – teigė R. Karbauskis.

„Aš politikoje lieku, būsiu dar aktyvesnis, nei buvau iki šiol, nes turėsiu daugiau instrumentų“, – patikino „valstiečių“ lyderis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite