REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Spalio 26 d. 00:00

R. Karbauskis pripažįsta pralaimėjimą, I. Šimonytė keis koronaviruso valdymo modelį

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus, elta nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


151640

Konservatorių kandidatė į premjerės pareigas Ingrida Šimonytė sekmadienio vakarą paskelbė, kad imasi iniciatyvos formuoti valdančiąją koaliciją su dviem liberalų partijomis, o tapusi Vyriausybės vadove keistų koronaviruso pandemijos valdymo modelį.

„Kol kas atrodo, kad turės daugiau negu pusę balsų“, – sakė I. Šimonytė apie Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) galimą aljansą su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija.

I. Šimonytė sakė, kad vienas iš pirmųjų jos darbų būtų keisti pandemijos valdymo būdą, kad jame būtų daugiau skaidrumo.

„Pirmiausia, turbūt, reikia keisti patį valdymo būdą, mūsų vertinimu, ir tą ne kartą esame sakę, kad pirmiausia turėtų būti labai aišku, kas su kuo kalbasi, apie ką ir kaip yra priimami sprendimai. To, ko šiandien labiausiai pasigendame – pasigendame ir skaidrumo, ir aiškumo, kas pataria, ar iš vis pataria, kodėl vienus ar kitus patarimus Vyriausybė pasirenka ir kieno žodis šioje situacijoje lemiamas“, – teigė I. Šimonytė.

Vis dėlto rinkimų naktį ji atsisakė detalizuoti galimus sprendimus dėl karantino skelbimo ir akcentavo, jog dėl to būtina tartis su specialistais. 

I. Šimonytė sako, kad Laisvės partijos siekiai įteisinti tos pačios lyties partnerystę ir lengvųjų narkotikų dekriminalizavimą nebūtų įtraukiami į bendrą programą dėl skirtingų partijų nuostatų, bet būtų bandoma rasti „kitokį formatą, negu Vyriausybės programa“, tęsiant diskusijas Seime.

Dėl paramos kalbėsis su socialdemokratais 

TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigė, kad nemato poreikio įtraukti kitas partijas į koaliciją, tačiau žada kalbėtis su opoziciniais socialdemokratais dėl jų siūlymų mainais už paramą kai kuriais klausimais.

„Kalbėtis aš tikrai matau poreikį, galimybę ir neatmesiu, kad mes tą darysime tiek įtraukiant ir tų partijų, kurios, galbūt, neformuos Vyriausybės, darbus į programą, jeigu jie yra suderinami – su ta pačia Socialdemokratų partija, su kuria buvome kartu opozicijoje ir dažnai gynėme labai panašius principus ir vertybes“, – sakė jis.

„Tikėčiausi, kad yra suderinamumo, jeigu toks interesas būtų, iš jų partijos ir lygiai taip pat norėčiau tikėtis ir palaikymo darbams, kurie ir jiems yra priimtini: kalbėsime apie švietimo srities svarbius darbus ar sveikatos srities darbus“, – sakė jis.  

G. Landsbergis taip pat sakė manantis, kad konservatorių sėkmę galėjo lemti valdančiųjų „valstiečių“ pasirinkta strategija raginti „balsuoti prieš konservatorius, Landsbergį, Laisvės partiją“.

„Mūsų pozicija buvo kitokia: skatinome balsuoti už, nesivėlėme į kritiką, neatsakinėjome į primestus kaltinimus, akcentavome savo privalumus, kaip mes juos supratome, kaip mes tikėjomės, kad mus supras rinkėjas, siekiame pasiekti antrojo turo rinkėją (...), t.y. socialdemokratų, Darbo partijos“, – sakė G. Landsbergis.

R. Karbauskis pripažįsta pralaimėjimą Seimo rinkimuose

 Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pripažįsta pralaimėjimą Seimo rinkimuose.

„Tikrai taip, mes neturime iniciatyvos formuoti valdančiąją daugumą“, – sekmadienio vakarą žurnalistams partijos štabe sakė R. Karbauskis.

Jis įvardino, kad rinkimus greičiausiai pralaimėjo dėl per ketverius metus patirto spaudimo, tačiau pripažino, kad buvo padaryta klaidų.

R. Karbauskio teigimu, dėl valdančiosios koalicijos dar laukia „įdomios“ derybos.

„Jeigu valdanti dauguma bus sudaroma iš 70-kelių Seimo narių, tai jiems bus labai nelengva, dėl to, matyt, derybos bus įdomios“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

„Mes suprantam, kad jeigu mums nereikės to vežimo vežti, tai gyvenimas visų palengvės, bet dar pasakyt, kaip kas atrodys, sunku“, – teigė jis.

Pasak R. Karbauskio, trapią daugumą užsitikrinusioms centro-dešinės partijoms dirbti ketverius metus gali būti sunku.

„Jų fiziškai užtenka, bet dirbti bus labai sunku. Jūs patys žinot, kaip mes dirbom, kad į tualetą žmogus negali iš salės išeiti, tai jeigu taip reiks dirbti jiems ketverius metus, tai tikrai bus sunku“, – teigė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis taip pat teigė turintis patirties opozicijoje ir tvirtino, kad jeigu „valstiečiai“ bus opozicijoje, jie bus konstruktyvūs.

Be kita ko, jis žadėjo, kad „valstiečiai“ tokiu atveju turėtų ir savo biudžeto projektą bei „šešėlinę“ Vyriausybę.

„Mes palikome gerus pagrindus“

„Valstiečių“ lyderis taip pat teigė manantis, kad naujai valdančiajai daugumai dabartinė valdžia palieka gerus pagrindus.

„Mes sąžiningai atlikome savo pareigą ir jeigu bus suformuota kita koalicija, mes pagrindus palikome gerus“, – tvirtino R. Karbauskis.

Jis džiaugėsi „geriausia Europos Sąjungoje“ ekonomine situacija, taip pat teigė, kad „negalime skųstis“ dėl koronaviruso padėties, nes šalyje „labai mažai“ mirusiųjų nuo COVID-19.

„Jeigu šnekėtume apie tai, kas padaryta, mums tikrai nėra gėda“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

S. Skvernelis rinkimų rezultatų nekomentavo

Partijos štabe rinkimų eigą stebėjęs premjeras Saulius Skvernelis iš štabo išvyko prieš pat R. Karbauskiui komentuojant rinkimų rezultatus ir žurnalistams savo bei partijos pasirodymų nekomentavo.

„Jis išvažiavo jau“, – žurnalistams sakė R. Karbauskis.

S. Skvernelis antrajame Seimo rinkimų ture pralaimėjo kovą vienmandatėje Pilaitės-Karoliniškių apygardoje konservatorių kandidatei, Seimo narei Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei.

„Valstiečių“ sąrašo lyderis Seimo nario mandatą parlamente jau buvo užsitikrinęs per pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje.

Negalutiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime turės 32 atstovus.

R. Karbauskis tvirtino kol kas manantis, jog partija rinkimuose pasirodė gerai, tačiau neatmetė galimybės ir „pasitikrinti“ dėl pirmininko posto.

Parengta pagal BNS



REDAKCIJA REKOMENDUOJA