Angle down Atgal

R. Karbauskis: kitą antradienį tikimasi pasirašyti koalicinę sutartį (gali keistis 2 ministrai)

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis tikisi, kad kitą savaitę, antradienį, bus pasirašyta sutartis dėl naujos valdančiosios koalicijos sudarymo.

„Frakcija buvo susirinkusi tam, kad aptartų pažangą derybose. Iš tikrųjų tikimybė yra, kad kitą antradienį koalicinė sutartis bus pasirašyta. Ją pasirašys ne tik partijų vadovai, bet jos tam tikrą priedą pasirašys visi koalicijoje esantys Seimo nariai. Šnekėjomės apie programines nuostatas, dėl kurių susitarta, šnekėjomės apie tai, kokie yra įsivaizdavimai dėl pozicijų“, - po trečiadienį vykusio „valstiečių“ frakcijos posėdžio žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jis tikisi, kad koalicinę sutartį pasirašys apie 80 Seimo narių.

LVŽS pirmininkas nenorėjo atskleisti sutarties nuostatų, ypač dėl postų, nes derybos šiuo metu dar nėra baigtos. Tačiau vėliau patvirtino, kad bent du ministrai Vyriausybėje tikrai keisis, ir tai turėtų būti partijos Tvarka ir teisingumas ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos deleguoti ministrai. „Bent du ministrai ateis siūlomi tų partijų. Taip, tai teisinga logika“, - žurnalistų spėliones patvirtino R. Karbauskis.

Paklaustas apie Seimo pirmininko postą, LVŽS pirmininkas leido suprasti, kad kol kas niekas nesikeičia. „Kol kas viskas lieka taip, kaip buvo memorandume parašyta. Nemanau, kad kas nors pasikeistų“, - sakė R. Karbauskis. Buvo numatyta, kad šis postas atiteks „socialdarbiečiams“.

R. Karbauskis taip pat tikisi, kad Saulius Skvernelis liks vadovauti Vyriausybei, nors sakė, kad tokio jo pažado dar negauta.

„Tokio pažado mes negavome, bet esmė yra ta, kad memorandume buvo įrašyta jo pavardė. Aš įsivaizduoju, kad ir koalicinėje sutartyje bus įrašyta Skvernelio pavardė. Labai tikiuosi, kad tai liks ir koalicinėje sutartyje.(...) Jeigu pats Saulius Skvernelis neapsispręs kitaip, tai tokiu atveju turėsime pasiūlymą tą patį“, - sakė R. Karbauskis.

Jis tvirtino, kad dėl postų galutinį tašką planuojama padėti kitą antradienį, kai bus pasirašoma koalicinė sutartis.

R. Karbauskis nemano, kad „tvarkiečių“ problemos dėl frakcijos išlikimo gali būti kliūtimi pasirašyti koalicinę sutartį. Jis taip pat tvirtino, kad „valstiečiai“ nesiruošia niekam „skolinti“ savo frakcijos narių. „Tikrai nesvarstomas klausimas, kad kažkas kažkam paskolintų Seimo narius, bet, mano žiniomis, ten neturėtų būti problemų. (...) Mes nieko skolinti nesiruošiame“, - sakė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) derasi dėl naujos valdančiosios koalicijos sudarymo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite