Angle down Atgal

R. Karbauskis apie naktinius taikiklius: mano asmeninė nuomonė yra neigiama

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis neigiamai vertina ketinimus leisti gyvūnus medžioti su naktiniais taikikliais ir duslintuvais.

„Mano asmeninė nuomonė yra neigiama. Manau, kad medžioklė yra toks užsiėmimas, kuris iš tikrųjų pirmiausia yra malonumas žmonėms. Medžioklės taisyklės diktuojamos visuomenėje tokios, kokios yra priimtinos. Naktinio matymo įranga mažina žvėries galimybes išlikti, išsisaugoti ir tai nėra teisinga. Man taip atrodo, kad tai nėra teisingas santykis, kada mes žmogaus galimybes gerokai padidiname per tam tikras priemones, kurios iš tikrųjų nėra privalomos ir būtinos“,– ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Jo neįtikino argumentai, kad tai padės suvaldyti šernų populiaciją.

„Manau, kad šernų populiacijos mažinimas yra problema, kuri sprendžiama ir be naktinio matymo priemonių įteisinimo, jeigu mes norime ją spręsti“, – sakė R. Karbauskis.

Parlamentarų grupė parengė Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siekiama leisti naktinius gyvūnus medžioti su naktiniais taikikliais ir duslintuvais.

Įstatyme siūloma įteisinti, kad medžioklei duslintuvus ir naktinius taikiklius gali įsigyti ir turėti teisę medžioti turintys asmenys. Pagal siūlomą projektą, fizinis asmuo jam priklausantį duslintuvą, naktinį taikiklį kartu su B ar C kategorijos ginklu jam dalyvaujant gali laikinai perleisti naudoti kitam asmeniui medžioklės metu. Taip pat siūloma numatyti, kad subjektas, turintis licenciją nuomoti ginklus, turi teisę medžioklei nuomoti ne tik B ir C kategorijų medžioklinius ginklus, bet ir duslintuvus bei naktinius taikiklius.

Pasak parlamentarų, parengti Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pataisas paskatino pavojingos šernų platinamos užkrečiamos ligos – afrikinio kiaulių maro – suvaldymo sunkumai.

Galiojantis Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas naktinius taikiklius ir duslintuvus priskiria A kategorijos ginklų priedėliams ir draudžia jų civilinę apyvartą, o išimtis suteikta tik siauros, specifinės specializacijos subjektams.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite