Angle down Atgal

R. J. Dagio įsteigta „Krikščionių sąjunga“ susirūpino homoseksualia veikėja vaikiškame filmuke

Buvusio konservatoriaus Rimanto Jono Dagio įsteigta politinė partija „Krikščionių sąjunga“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje ėmė platinti nuorodą į peticiją, kuria siekiama uždrausti Lietuvoje ir užsienyje rodyti animacinį filmuką, kurio viena veikėjų – purpurinė homoseksuali ciklopė policininkė.

Lietuvos kino sales jau pasiekė minėtas filmukas, tai – lietuviškai dubliuotas „Pirmyn“. Didžiausių šalies kinoteatrų afišose nurodoma, kad tai – visai šeimai skirtas reginys. Nuorodų dėl amžiaus ribojimų plakatuose nėra.

„Po didžiulės sėkmės sulaukusio paskutinio „Žaislų istorijos“ tęsinio, kino studijos „Disney“ ir „Pixar“ pagaliau pristato visiškai naują pasaulį, animacinėje nuotykių komedijoje „Pirmyn“, – teigiama anotacijoje.

Lietuvos tėvų forumo (LTF) valdybos narys Kęstutis Mikolajūnas paklaustas apie Lietuvos kino teatruose jau pradėtą rodyti animacinį filmuką, sakė, kad LTF kol kas dar nesulaukė tėvų skundų. „Greičiausiai imsimės kažkokių priemonių. Nepilnamečius juk saugo įstaymai. Surašysime raštą ar peticiją. Kol kas dar negaliu atsakyti tiksliai, kaip valdyba nuspręs“ , – sakė tėvų atstovas.

Vaikų psichologas, psichiatras Linas Slušnys įsitikinęs, kad homoseksualūs veikėjai animaciniuose filmukuose negali pakenkti nei vaikų psichikai, nei seksualinės orientacijos pasirinkimui.

„Man sunku net įsivaizduoti kaip jis (filmukas) gali pakenkti. Aš visada sakau, kad homoseksualumas nėra niekaip susijęs nei su filmų rodymu, nei su mūsų baimėmis. Tiesiog kažkuriuo momentu žmogaus gyvenime apsisprendžiama, arba pajaučiama. Homofobiška visuomenė prisikūrus mitų, kad dabar daugėja homoseksualių žmonių. Mano žiniomis jų nedaugėja – kaip buvo, tiek ir liko. Net sovietmečiu jų buvo, tik vienas skirtumas, kad jie anuomet dar vaidindavo šeimas“, – sako L. Slušnys.

„Kviečiame pasirašyti peticiją, protestuojant prieš „Disney“ manipuliavimą jauno žmogaus sąmone. Disney kuriami personažai „įteigia ir „normalizuoja“ LGBT bei dekonstruoja ir griauna tradicinę šeimos sampratą“, – rašoma „Krikščionių sąjungos“ platinamoje peticijoje anglų kalba.

Peticijoje tėvai raginami „neleisti teršti vaikų tyrumo“ demonstruojant jiems pirmąjį pasaulinės „Disney“ korporacijos animacinį filmuką, kuriame yra homoseksuali veikėja.

Aukšti kūrėjų standartai

L. Slušnys pabrėžia, kad tėvų nuogastavimai dėl „Disney“ korporacijos standartų greičiausiai nepagrįsti. „Aš pats kino filmus savo laiku vertinau, buvau komisijoje. Visuomet stebėdavausi, kad mes, lietuviai, esame liberalesni už amerikiečius. Jie turi labai aukštus standartus. Jei „Disney“ paleido tą filmuką, aš labai abejoju, kad jis bus seksualizuotas. Ten greičiausiai rodomas tik dviejų tos pačios lyties žmonių ryšys. Nemanau, kad ten yra net bučinių“, – sako vaikų psichologas.

Krikščionių sąjungos įkūrėjas Rimantas Jonas Dagys paklaustas apie platinamo dokumento turinį pareiškė jam pritariantis, o dėl kitų protesto būdų turi pasitarti su būsimais partijos bičiuliais.

„Partijos registracija Registrų centre bus rytoj formaliai ir tada jau visos mūsų struktūros išrinktos veiks formaliai. Tada mes svarstysime šalia šitų klausimų ir kitus klausimus ir priimsime sprendimą. Sunku pasakyti, koks jis bus, aš vadovaujuosi nuostata, kad būtų labiau demokratiškas ir platesnis kontekstas, ne vien tik partijos pirmininkas turi pasakyti savo nuomonę“, – tikino „Krikščionių sąjungos“ įkūrėjas.

R. J. Dagys teigia pritariantis tarptautinei iniciatyvai organizuoti peticiją, tačiau lietuviško analogo viešinti neskuba, nors pripažino, kad vertimas jau parengtas.

„Yra ir lietuviškas variantas paruoštas, bet aš manau, kadangi žmonės yra pakankamai sąmoningi, kadangi renkama tarptautinė peticija, mes ja ir vadovaujamės ir pasirašyti reikėtų tą originalų tekstą. Kol kas tokia iniciatyva gimė, mano bičiuliai ją pradėjo, aš manau, kad jie turi teisę išreikšti tokį požiūrį“, – kalbėjo politikas.

„Tėvai turėtų parodyti savo nepasitenkinimą „Disney“ dėl bandymo seksualizuoti vaikus“, – rašoma „Krikščionių sąjungos“ pasidalintame pranešime.

R. J. Dagys pridūrė, kad jei partijos viduje bus iškelta iniciatyva dėl animacinio filmuko rengti piketą, ji bus apsvarstyta.

Ne pirmas atvejis

Tai – ne pirmas atvejis Lietuvoje, kuomet homoseksualai ekrane sulaukia pasipiktinimo. 2019 m. lapkritį į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją (LRTK) pasipylė skundai. Televizijos žiūrovus tąkart supykdė per LRT televiziją parodyta laida apie homoseksualų poros gyvenimą „Spalvos. Gėjai tėčiai“.

LRTK sulaukė 15 fizinių asmenų skundų. Kaip argumentavo skundų autoriai, laidoje neigiamą įtaką nepilnamečiams daro informacija, „kuria niekinamos šeimos vertybės, skatinama kitokia negu Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse įtvirtinta santuokos sudarymo ir šeimos kūrimo samprata.“

Savo ruožtu Lietuvos žmogaus teisių centras, atsižvelgdamas į Konstitucinio Teismo išaiškinimą ir panašias bylas Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT), nurodo, kad laidoje „Spalvos. Gėjai tėčiai“ nėra pateikiama jokia informacija, kuri galėtų daryti neigiamą poveikį nepilnamečiams.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite