Angle down Atgal

R. Grinevičius: tai buvo pirmas valdančiosios daugumos susitikimas su visuomene

Lietuvos šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius pozityviai vertina protesto akciją, kuri sutrikdė prie Seimo ketvirtadienį vykusį Laisvės gynėjų minėjimą. Jo teigimu, nors ir valstybės vadovų nušvilpimu palydėtas, tačiau tai buvo pirmasis valdančiosios daugumos susitikimas su visuomene.

„Tai buvo pirmas valdančiosios daugumos susitikimas su visuomene. Mūsų organizacija – Šeimų sąjūdis prašė bendrauti ir diskutuoti. Ir ne tik mūsų, dar dešimtis organizacijų nori padiskutuoti visais opiais klausimais, kaip išspręsti visuomenėje susipriešinimo klausimą. Bet susibendravimo nėra. Tai šiandien buvo pirmasis (valdžios – ELTA) viešas susitikimas su Lietuvos visuomene“, – Eltai teigė R. Grinevičius.

Ir jo teigimu, Lietuvai labai svarbų minėjimą sutrikdęs protestuotojų švilpimas parodė, kad visuomenė neturi jokio pasitikėjimo valdžia.

„Visuomenė nepasitiki dauguma“, – teigė R. Grinevičius. Kita vertus, pridūrė kontroversiškai vertinamo sąjūdžio lyderis, aštrių kirčių valdžia susilaukdavo ir ankstesniuose Sausio 13-osios minėjimuose.  

„Tas švilpimas tą ir parodė. Labai gaila, kad tokią dieną. Bet visi prisiminkime Sausio 13-osios minėjimai  vykdavo Seimo posėdžių salėje (...) Iš tribūnos valdžiai būdavo pasakomi aštresni žodžiai nei švilpimas. Ir Sadūnaitės kalba, ir panašiai“, – teigė R. Grinevičius.

Paklaustas, ar renginį sudrumstęs švilpimas leis būti išgirstiems, R. Grinevičius teigė, kad vienintelė, jo manymu, išeitis yra Ingridos Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės darbo pabaiga.

„Pokyčiai valstybėje galimi tik tada jei Vyriausybė susiprastų pati išeiti. Tai pirmas sprendimo būdas. Antras sprendimo būdas, kad prezidentas vieną kartą imtųsi iniciatyvos ir bent pasiūlytų Vyriausybei atsistatydinti. Tikrai atsirastų ir tarp tų pačių konservatorių adekvačių žmonių, kurie gali vadovauti Vyriausybei ir būti ministrais. Dabartinė kompanija – galima kalbėti atvirai – yra neadekvačių žmonių kompanija. Nežinia kieno interesams atstovaujanti“, – sakė R. Grinevičius.

ELTA primena, kad Seimo pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen ir premjerės Ingridos Šimonytės sakytas kalbas Laisvės gynėjų dienos minėjime sudrumstė prie Seimo susirinkę protestuotojai. Protestuotojai šaukė „Gėda“ ir premjerės, ir Seimo pirmininkės kalbas trikdė švilpimu.

Ketvirtadienį, minint Sausio 13-ąją, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo vyko Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija.

 

ELTA

Laisvės gynėjų dienos minėjimas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Laisvės gynėjų dienos minėjimas. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite