Angle down Atgal

R. Dargis: veiksmingų priemonių, kurios būtų jau pasiekusios verslą, kol kas nėra

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis sako, kad, valdant ekonominę situaciją šalyje, pasigendama ekonomikos ir inovacijų ministro. Taip pat jis priduria, kad verslo kol kas nėra pasiekusios Vyriausybės parengtos pagalbos priemonės.

„To valdymo (ekonominės situacijos. – ELTA) nėra per daug, nes ekonomikos ministro nėra, jį pavaduoja energetikos ministras. Aišku, labai efektyviai veikia viceministrai Ekonomikos (ir inovacijų. – ELTA) ministerijoje – Marius Skuodis ir Jekaterina Rojaka. Praktiškai kas antrą dieną turime diskusijas įvairiose darbo grupėse, dėmesio kaip ir netrūksta“, – „Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicija“ sakė R. Dargis.

Jo teigimu, kol kas verslo nėra pasiekusios Vyriausybės priemonės, kurios būtų veiksmingos.

„Kuo skiriasi ši situacija nuo 2008-2009 metų, kad refleksijos į atėjusį ekonomikos pokytį buvo greitos iš Vyriausybės, buvo suprasta, kad reikia daryti gelbėjimo planą dabar. Po to buvo suprasta, kad tų pinigų, kurie pradiniame etape buvo galvojami skirti plane, neužteks, pradėta galvoti, kad reikia didinti. Kol kas daug gerų intencijų, kad reikia verslui padėti, ir suprantama, kaip konkurencingumą atlaikyti, bet, ką reikėtų pasakyti šiandien, kad tokių veiksmingų priemonių, kurios būtų jau pasiekusios verslą ar ekonomiką pasiektų įlieti pinigai, garantijos, to kol kas nėra. Yra pereinamasis etapas, kad galbūt taip ir įvyks“, – teigė R. Dargis.

Pasak LPK prezidento, kai kurios pramonės įmonės karantino padarinių dar praktiškai nejaučia.

„Aišku, reikia pabrėžti, skirtinguose versluose yra skirtinga situacija. Jei turime verslų, kurie yra uždaryti dėl valstybės nutarimo, kalbu apie viešbučius, restoranus, paslaugų sektorių, tai pramonės įmonės iš esmės veikia. Aišku, pramonės įmonių apsukos taip pat mažėja dėl paprastų dalykų. Europoje, kuri yra mūsų eksporto pagrindinė rinka, užsidarinėja kai kurios gamyklos, įmonės, užsakovai yra nutraukę gamybą, kai kurie užsakymai stoja mūsų įmonių, inžinerinės pramonės, tekstilės, šioje vietoje pokytis dar tik ateina. Kita vertus, kai kurios pramonės įmonės turi užsakymų. Kai kalbamės valdyboje, tai ir trims, ir keturiems mėnesiams yra užsakymų, ir įmonės veikia“, – „Žinių radijui“ sakė R. Dargis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite