Angle down Atgal

R. Bunevičiūtė paskirta naująja Seimo nuolatine atstove Europos Sąjungoje

Naująja Seimo nuolatine atstove Europos Sąjungoje (ES) nuo rugpjūčio 1 d. paskirta Seimo kanceliarijos karjeros valstybės tarnautoja Rūta Bunevičiūtė.

Iki paskiriant į šias pareigas R. Bunevičiūtė vadovavo Seimo Europos reikalų komiteto biurui.

Seimo nuolatinis atstovas Europos Sąjungoje atrenkamas konkurso keliu ir skiriamas vadovaujantis Seimo nuolatinio atstovo Europos Sąjungoje įstatymu.

Seimo nuolatiniais atstovais taip pat dirbo Loreta Raulinaitytė, Živilė Pavilonytė, Matas Maldeikis.

Seimo nuolatinis atstovas ES padeda stiprinti ir plėtoti Seimo, Seimo kanceliarijos ir Europos Sąjungos institucijų bendradarbiavimą, teikia informaciją Europos Sąjungos institucijoms apie Seimo veiklą, reguliariai informuoja Seimą ir Seimo kanceliariją apie Europos Sąjungos institucijų veiklą.

Atstovas bendradarbiauja ir savo veiklą koordinuoja su Lietuvos nuolatine atstovybe Europos Sąjungoje. Atstovo statusas yra prilyginamas Atstovybėje dirbančio specialiojo atašė statusui.

R. Bunevičiūtė yra baigusi Vilniaus universitetą ir Europos integracijos studijas Sasekso universitete, JK. Karjerą Seimo kanceliarijoje ji pradėjo kaip Seimo Informacijos analizės skyriaus konsultantė, Tarptautinių ryšių skyriaus patarėja, vėliau dirbo Seimo Europos reikalų komiteto patarėja ir vyresniąja patarėja, Europos reikalų komiteto biuro vedėja, tapo pirmąja Seimo atstove Europos Parlamente Briuselyje.

Paskirta Seimo atstovė yra dirbusi nacionaline eksperte bendroje JAV ir Vokietijos institucijoje G. C. Marshallo Saugumo studijų Europos centre Garmiš-Partenkirchene, Vokietijoje, ES Dvynių projektuose Albanijoje, Azerbaidžane, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Turkijoje. Ji tobulino kvalifikaciją Lietuvos ir tarptautinėse institucijose, kaip JAV Kongreso tyrimų biblioteka, Švedijos tarptautinių santykių institutas, Prancūzijos nacionalinė administracijos mokykla.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite