Angle down Atgal

R. Baškienė ir V. Pranckietis Seimo valdybos posėdį komentavo skirtingai

Seimo valdybos narė Rima Baškienė, skirtingai nei Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, komentavo Valdybos posėdį. Anot jos, dar nėra aišku, ar dėl Seimo pirmininko nepasitikėjimo parlamentarai gali balsuoti tik vieną kartą sesijoje. Dėl to ji kreipsis į Teisės departamentą, kad tai išaiškintų iki antradienio. Todėl, pasak R. Baškienės, visko gali būti, kad balsavimas dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu antradienį vis dėlto įvyks.

„Sprendimą priėmė ne R. Baškienė, o Seimo balsų dauguma. Šiuo atveju viskas atitiko statuto normas ir negalėjo būti kitaip. Dabar dar kartą įvyko balsavimas ir Seimas priėmė sprendimą. Tai šioje vietoje man kyla abejonių ir noriu įsitikinti ir iki antradienio mes išlauksime Teisės departamento išaiškinimo dėl tos normos. Kad dėl Seimo pirmininko atstatydinimo vienoje sesijoje gali būti balsavimas tik vieną kartą“, – po valdybos posėdžio teigė R. Baškienė.

Tuo tarpu parlamento pirmininkas V. Pranckietis po sušaukto Seimo valdybos posėdžio sako, kad Valdyba vieningai nusprendė, jog balsuoti galima tik vieną kartą.

„Po ilgų diskusijų Valdybos buvo vieninga nuomonė, kad Statute yra aiški norma – balsuoti dėl atšaukimo galima vieną kartą per vieną sesiją“, – žurnalistams sakė V. Pranckietis, pridurdamas, kad „valstiečių“ keliami reikalavimai dėl jo atstatydinimo balsuoti antrą kartą tiesiog yra neteisėti.

„Tai yra neteisėtas reikalavimas“, – pabrėžė jis.

Pasak V. Pranckiečio, kvestionuoti įvykusio balsavimo negalima.

ELTA primena, kad ketvirtadienį valdančiosios koalicijos parlamentarų iniciatyva kitą savaitę planuojamas pakartotinis balsavimas dėl V. Pranckiečio atleidimo iš Seimo pirmininko pareigų. Tai nutarė Seimas, pritaręs Seimo narės „valstietės“ Agnės Širinskienės siūlymui. Už tai balsavo 60 Seimo narių, 45 buvo prieš, 4 parlamentarai susilaikė.

Galimybė balsuoti pakartotinai dėl V. Pranckiečio atsirado po to, kai ketvirtadienį parlamentarai iš ryto nusprendė nepasitikėti komisija, kuri antradienį skaičiavo balsus dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite