Angle down Atgal

Pusė mikroįmonių užpildė prašymus dėl subsidijų

Laikinasis ekonomikos ir inovacijų ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, kad mikroįmonėms jau išmokėta 9 mln. eurų subsidijų.

„Kalbant apie subsidijas mikroįmonėms, pirmadienį buvo priimti sprendimai Vyriausybėje, antradienį startavo ši priemonė. Dabar antrasis išmokų srautas.

Turėsime jau dabar išmokėtą 9 mln. eurų sumą maždaug 6 tūkst. mikroįmonių – toms įmonėms, kurios turi nuo 1 iki 9 darbuotojų ir kurios nukentėjo nuo COVID-19 ir yra Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sąraše. Šita priemonė tikrai veikia ir pirmieji mokėjimai atlikti“, – penktadienį sakė Ž. Vaičiūnas.

Anot ministro, pusė pakviestų mikroįmonių jau užpildė prašymus.

„Taip pat pateikti VMI kvietimai 22 tūkst. įmonių. Džiugu tai, kad 11 tūkst., praktiškai pusė, mikroįmonių užpildė prašymus. Tie prašymai tikrai paprasti ir džiugu, kad įmonės greitai reaguoja“, – teigė Ž. Vaičiūnas.

Kai įmonės 2019 metais sumokėtas gyventojų pajamų mokestis (GPM) siekia iki 1 tūkst. eurų, skiriama minimali 500 eurų subsidija, kai nuo 1 tūkst. iki 2 tūkst. eurų – skiriama 1 tūkst. eurų subsidija, kai daugiau nei 2 tūkst. eurų, subsidijos suma sudaro pusę įmonės praėjusiais metais sumokėto GPM.

Priemonei įgyvendinti skirta iki 100 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite