Angle down Atgal

Puošia kurortą vasaros sezonui

Birštono miesto tvarkymo tarnybos veiklos pobūdis labai įvairus – skverų, želdynų, kitų žaliųjų plotų želdinimas bei priežiūra, gatvių, aikštelių, perėjų, gatvių ženklų priežiūros, remonto, aplinkos tvarkymo ir kiti darbai, įvairios paslaugos įmonėms ir gyventojams. Prasidedant kurortiniam vasaros sezonui, gražinamos miesto erdvės: sodinamos gėlės, dekoratyviniai medžiai ir krūmai, šienaujama žolė. Juk nuo to, kokią tvarką mieste ras svečiai ir lankytojai, priklausys ir jų nuomonė apie kurortą.

Birštono miesto tvarkymo tarnybos direktorius Algirdas Kederys sako, kad dėl gegužę vyravusių šalnų dar ne visi gėlynai, piramidės ir kiti pastatomi erdviniai objektai gėlėmis apsodinti.
– Šiais metais gėlynams puošti ir prižiūrėti skirta 40 tūkst. eurų. Sodinsime daugiau augalų, atsparių sausrai, karščiui, šalnoms (varpinių ir įvairių dekoratyvinių lapinių augalų). Taip pat padedame įsigyti gėlių Savivaldybės įmonėms ir įstaigoms. Gėlėmis aprūpiname sanatorijas „Tulpė“ ir „Versmė“. Sodiname ir nuolat prižiūrime fasadinius gėlynus prie Birštono kultūros centro ir Birštono gimnazijos. Tarnybos darbuotojai atsodina ir prižiūri 12 erdvinių ir 16 objektų grunte. Visas gėlynų plotas mieste užima maždaug 1420 m2, – pasakoja tarnybos direktorius.
Jo teigimu, medeliams ir krūmams įsigyti skirta 4 tūkst. eurų. Šiemet jau pasodinta 100 pušaičių Centriniame parke, 30 dekoratyvinių obelų gyvenamųjų namų kvartale B.Sruogos gatvėje. O Vytauto parke vietoj išpjautų medžių atsodintas 21 medis (juodalksniai ir beržai), už Birštono kultūros centro pasodinta kalninių pušų, raudonžiedžių serbentų ir besidriekiančių karklų. Šiais metais planuojama baigti įrengti dekoratyvinį labirintą, bus tvarkomos Centrinio parko gėlių salelės.
Po lietaus ėmė sparčiai augti žolė, todėl nemažai pajėgų buvo mesta šienavimui.
– Su mažąja technika vasaros metu šienaujame apie 235,5 tūkst. m² želdinių; 7,5 tūkst. m² kapinių; kartą per sezoną – Vytauto kalną ir jo prieigas; traktorine šienapjove šienaujame apie 500 tūkst.m², – A.Kederys patikina, kad šiltuoju metų laiku tarnybos darbuotojams veikti tikrai yra ką. Išsiplėtus miesto teritorijai, padaugėjo ir valomos, šienaujamos teritorijos plotai, daugiau laiko tenka skirti apšvietimo priežiūrai.
Be to, Birštono miesto tvarkymo tarnyba teikia transporto ir kitas paslaugas, pavyzdžiui, iš gyventojų surenka ir išveža žaliąsias atliekas; nuomoja spinteles bagažo saugojimui.
Tarnybos vadovas patvirtina, kad nuo gegužės 25 dienos veikia keltas, per Nemuną keliama: darbo dienomis – nuo 7.30 val. iki 18 val., savaitgaliais – nuo 8 val. iki 17 val. Persikelti į kitą upės krantą kainuoja 1 eurą. Keleiviams, turintiems transporto lengvatą, galioja nuolaidos. Vaikai iki 7 metų amžiaus ir Birštono savivaldybės gyventojai, deklaravę gyvenamąją vietą Turistų ir Kampiškių gatvėse Birštono mieste, nuo mokesčio už perkėlimą per Nemuno upę atleidžiami, dėl leidimų reikia kreiptis į Birštono savivaldybės administraciją. Kaip pastebi A.Kederys, praėjusiais metais daugiau žmonių buvo perkelta nemokamai.
Karantinas buvo kiek sulėtinęs tarnybos darbo tempus, nes atskirais laikotarpiais 21 darbuotojas buvo išleistas į prastovas, 17 jų atostogavo. Tiesa, šiuo laikotarpiu tarnyba padėjo Birštono PSPC užtikrinti karantino sąlygų įgyvendinimą – perkraustė lovas į asmenų saviizoliacijai skirtas patalpas.
Miesto tvarkymo tarnybos direktorius mano, kad, pandemijai slopstant, 2020 metams suplanuoti darbai bus atlikti be trukdžių. Jo teigimu, šiemet bus atnaujintas fontanas prie Savivaldybės pastato, planuojama atnaujinti riedlenčių parką, fontanus tvenkiniuose prie Druskupio gatvės. Taip pat numatyta atnaujinti parko ir miesto vaizdo stebėjimo sistemas, atlikti gamybinės bazės einamąjį remontą (pakeisti stogo dangą, įrengti parapetus).
Gyventojai ir poilsiautojai jau gali aplankyti mineralinio vandens garinimo bokštą, esantį po atviru dangumi, tačiau, anot A.Kederio, lankytojų mėgstama „Birutės vila“ karantino metu neveiks.
Dalės Lazauskienės nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite