Angle down Atgal

Pumpuojamos nuotekos – aplinkosaugininkų akiratyje

Deklaruojama, jog aplinkos apsauga XXI amžiuje yra viena iš prioritetinių sričių. Tačiau kokia realybė? Vienas Gobergiškės kaimo gyventojas galimai pumpuoja nuotekas iš savo rezervuaro į lietaus kanalizaciją. „Aplinkos apsaugą prižiūrinčių institucijų daugybė, o situacija vis tiek nevaldoma?“ – teiraujasi Gobergiškės kaimo gyventojai.

Tęsiasi metų metus

Dauparų–Kvietinių seniūnijos Gobergiškės seniūnaitijos seniūnaitė Ineta Lukšonienė pasakojo, jog ši situacija tęsiasi jau gal kokius 5 metus. Anot jos, būta ir gyventojų bandymų kalbėtis su galimu pažeidėju, ir kreiptasi ne kartą į atsakingas institucijas. „Ankstesniais metais buvo atvažiavę tikrintojai, tačiau pasakė, esą nuotekos kvepia gerai. Negalėjau patikėti, kad vyksta tokie dalykai. Kaimynai ir dabar mane įspėjo nevargti, niekas netiki, kad situacija pasikeis. Tačiau nusprendžiau išbandyti. Gyventojų vardu kreipiausi ir į AB „Klaipėdos vanduo“, ir į Klaipėdos rajono savivaldybės administraciją, ir į Aplinkos ministeriją, Aplinkos apsaugos departamentą – kur tik įmanoma. Juk gyvename XXI a., negalime to leisti. Visiems svarbu prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų ir nesavivaliauti. Kitu atveju visi išsimeskime iš kiemų po „šlangą“ ir pumpuokime nuotekas lyg niekur nieko“, – ironizavo I. Lukšonienė.

Aplinkosaugos problemoms neabejingi gyventojai kreipėsi ir į „Bangos“ redakciją. Laiške rašė, jog vienos gatvės gyventojas neprisijungia prie centralizuoto nuotekų tinklo, esą pumpuoja nuotekas iš savo rezervuaro į lietaus kanalizaciją. Laiške teigiama, jog nepastebėta, kad gyventojas būtų savarankiškai išvežęs nuotekas iš nuotekų rezervuaro.

Atliko patikrinimą

I. Lukšonienės pranešimą apie galimą aplinkos apsaugos pažeidimą su tai iliustruojančiomis fotografijomis dar vasario 27 d. gavo Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdyba. Klaipėdos rajono aplinkos apsaugos inspekcijos specialistai atliko patikrinimą. Nustatyta, kad iš lietaus nuotekų surinkimo šulinio, kuris įrengtas gyvenamojoje teritorijoje, į gat­vėje esantį lietaus nuotekų surinkimo šulinį siurblio pagalba yra išleidžiamos paviršinės nuotekos.

„2019 m. kovo 21 d. paimti išleidžiamų nuotekų mėginiai laboratoriniams tyrimams atlikti. Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamentui atlikus paimtų mėginių laboratorinius tyrimus ir nustačius teršalų ribinių verčių viršijimus, pažeidėjui bus taikytos administracinio poveikio priemonės, teikiama pretenzija atlyginti aplinkai padarytą žalą. Kol kas atsakymų negavome, nežinome, ar tai paviršinės, ar komunalinės nuotekos. Laukiame atsakymų“, – pirmadienį „Bangą“ informavo Klaipėdos rajono aplinkos apsaugos inspekcijos vyresnioji specialistė Živilė Berneckytė.

Taip pat patikrinimo metu nustatyta, kad žemės sklype įrengtos dvi nesandarios nuotekų išgriebimo duobės. Tuo pažeisti Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos ministro atitinkamų įsakymų reikalavimai. „Žemės sklypo savininkui bus taikytos administracinio poveikio priemonės pagal Administracinio nusižengimo kodekso 246 str. 1 d., duotas privalomasis nurodymas pažeidimams pašalinti“, – užtikrino Ž. Berneckytė. Ji pridūrė, kad dar nėra įteikti šie reikalavimai, tačiau šią savaitę savininkas turėtų atvykti į Klaipėdos rajono aplinkos apsaugos inspekciją.

„Bangai“ pavyko susisiekti su šios gatvės gyventoju. Anot jo, tokią situaciją lėmė pažeista melioracijos sistema. Gyvenantieji netoliese išsikasė kieme tvenkinį, taip esą nutraukė melioraciją. „Po paros lietaus visas sklypas skęsta, kur man dėti tą vandenį? Skęsta ne mano vieno kiemas. Dėl to pumpuoju lauk lietaus vandenį“, – aiškino gatvės gyventojas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite