Puikus Kauno rajono jaunųjų rankininkų sezonas

Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas

Lietuvos rankinio federacijai pavyko sėkmingai užbaigti visas numatytas 2019/2020 m. sezono Lietuvos jaunimo, jaunių, jaunučių ir vaikų varžybas. Rankinis ir toliau išlieka viena gausiausiai atstovaujamų komandinių sporto šakų Lietuvoje. Lietuvos jaunimo, jaunių, jaunučių ir vaikų čempionatuose (6 amžiaus grupėse), Lietuvos mini rankinio pirmenybėse (2 amžiaus grupėse) bei LRF jaunimo ir jaunių taurės varžybose (3 amžiaus grupėse) praeitais metais varžėsi net 190 įvairaus amžiaus vaikinų bei merginų komandų ir apie 3000 jaunųjų rankininkų iš visos šalies.

Dėl Lietuvos sporto mokyklų bei centrų vadovų, rankinio mokytojų nusiteikimo ir vieningumo pavyko užbaigti visus jaunimo rankinio čempionatus. Kovo mėnesio pradžioje dar prieš įvedant karantiną buvo įteikti prizai LRF taurės laimėtojams, o spalio pražioje pavyko pabaigti ir Lietuvos įvairaus amžiaus jaunimo čempionatus bei mini rankinio pirmenybes.

2018/2019 m. sezone tiek merginų, tiek vaikinų, tiek bendroje įskaitoje dominavo Vilniaus SM „Tauro“ jaunieji rankininkai. Šiemet merginų tarpe lyderių pozicijas susigražino Kauno r. sporto mokyklos rankininkės. Garliavos jaunosios rankininkės iškovojo 3 aukso medalius jaunučių ir vaikų amžiaus grupėse, du aukso medalius pridėjo mini rankinio pirmenybėse, ir dar trijose amžiaus grupėse tenkinosi sidabro medaliais. Antroje vietoje merginų grupėje liko vilnietės su dviem aukso medaliais, iškovotais vyriausiose jaunimo ir jaunių grupėse, bei su sidabru ir bronza jaunučių grupėje. Trečioje vietoje, kaip ir pernai, liko Klaipėdos „Viesulo“ sporto centro rankininkės su vienu aukso ir vienu bronzos medaliais. Medalius merginų grupėje pavyko iškovoti Tauragės (2 sidabro medaliai), Alytaus (2 bronzos medaliai), Panevėžio (vienas bronzos medalis) bei Šiaulių (vienas bronzos medalis) rankininkėms.

Džiuginantis sezonas buvo Kauno r. sporto mokyklos rankinio mokytojoms Ernestai Žilienei, kurios auklėtinės įvairiose amžiaus grupėse Kauno r. sporto mokyklai iškovojo net 5 aukso medalius ir vieną sidabro medalį, sėkmingai pasirodė Kauno r. sporto mokyklos rankinio mokytoja Rita Urnikienė pasipuošusi 2 sidabro medaliais U-17 ir U-19 merginų grupėse.

Tarp vaikinų dėl pirmos vietos atkakliai kovojo Vilniaus, Varėnos ir Kauno rankininkai. Pirmą vietą surinkę daugiausia įskaitinių taškų gana netikėtai užėmė Kauno jaunieji rankininkai, nors neiškovojo nė vieno medalio Lietuvos jaunimo, jaunių, jaunučių ir vaikų čempionatuose, o mini rankinio pirmenybėse iškovojo po vieną sidabro ir bronzos medalį, dėl gausaus dalyvaujančių komandų skaičiaus kauniečiams susumavus taškus pavyko iškopti į pirmąją vietą. Du aukso ir du sidabro medalius laimėjo Vilniaus SM „Tauras“ jaunieji rankininkai, kurie bendroje įskaitoje tarp vaikinų liko antroje vietoje. Trečioje vietoje – varėniškiai su vienu aukso ir dviem sidabro medaliais. Medalius vaikinų tarpe iškovojo net 10 rajonų ir miestų, tarp nepaminėtų Molėtų (1 aukso, 2 sidabro), Šiaulių (1 aukso, 1 sidabro, 1 bronzos medaliai), Panevėžio (1 aukso, 1 bronzos medaliai), Kauno r. sporto mokyklos (1 aukso medalis), Eišiškių (1 aukso, 1 bronzos medaliai), Klaipėdos (1 sidabro, 1 bronzos medaliai), Tauragės (1 bronzos medalis) komandos.

Didžiuojamės Kauno r. sporto mokyklos mokytojos Laimos Baranauskienės U-15 vaikinų grupės čempionais.

Bendroje įskaitoje tarp vaikinų ir merginų komandų pirmąją vietą pavyko išsaugoti Vilniaus SM „Tauras“. Antroje vietoje, kaip ir pernai, liko merginų komandų vedama Kauno r. sporto mokykla, o į trečiąją vietą pakilo Kauno SM „Tauras“.

Jauniesiems rankininkams nėra kada ilsėtis, daugelis komandų jau pradėjo naujo 2020/2021 m. sezono kovas. Iš viso Lietuvos jaunimo, jaunių, jaunučių ir vaikų čempionatuose užsiregistravo dalyvauti 130 komandų: 52 merginų ir 78 vaikinų ekipų. Dėl LRF jaunimo ir jaunių taurių varžysis 29 komandos. Kol kas dar tęsiasi registracija į mažiausiųjų rankininkų varžybas – Lietuvos Mini rankinio pirmenybes.

Tikimės, kad entuziazmas neišblės ir Kauno r. sporto mokyklos rankininkai toliau džiugins rezultatais.