Angle down Atgal

PSO ragina užtikrinti teisingesnį vakcinų nuo COVID-19 paskirstymą

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos skyrius ketvirtadienį pranešė, kad 95 proc. viso pasaulio vakcinų nuo COVID-19 dozių lig šiol buvo suleistos tik 10-yje šalių, ragindamas užtikrinti teisingesnį skiepų paskirstymą.

Pagal bendrą suleistų dozių skaičių šiuo metu pirmauja JAV, Kinija, Jungtinė Karalystė, Izraelis, Jungtiniai Arabų Emyratai, Italija, Rusija, Vokietija, Ispanija ir Kanada.

„Kolektyviniu požiūriu paprasčiausiai negalime sau leisti apleisti nė vienos šalies ar bendruomenės“, – per internetinę spaudos konferenciją sakė PSO Europos skyriaus direktorius Hansas Kluge (Hansas Kliugė).

Pasak jo, PSO stengiasi aprūpinti vakcinomis kiekvieną šalį, tačiau, „tam būtina, kad kiekviena valstybė, galinti prisidėti, paaukoti ir paremti vienodą prieigą prie vakcinų ir jų panaudojimą, tai padarytų“.

Statistikos portalo „Our World in Data“ duomenimis, lig šiol buvo suleista daugiau nei 32 mln. vakcinų nuo COVID-19 dozių.

Europos regione, kuriam PSO priskiria 53 šalis, įskaitant Rusiją ir kelias Vidurio Azijos šalis, 31 valstybės pradėjo vakcinavimo programas.

Tačiau H. Kluge perspėjo, kad nepaisant prasidėjusių skiepijimo kampanijų, nerimą kelia kai kuriose šalyse stebimas spartesnis COVID-19 plitimas dėl naujų viruso atmainų, ypač „britiškosios“ ir „pietų afrikietiškosios“.

„Padėtis kelia susirūpinimą“, – pabrėžė ekspertas.

Europos regiono 25 šalyse, įskaitant Rusiją, buvo nustatyta užsikrėtimo naujos atmainos (VOC 202012/01) koronavirusu atvejų. Ši padermė pirmąkart buvo aptikta pernai Britanijoje.

„Dabar suprantame, kad šių atmainų sukeliamas susirgimas reikšmingai nesiskiria – tai reiškia, kad COVID-19 nėra nei sunkesnės, nei lengvesnės formos“, – pažymėjo H. Kluge.

„Tuo pat metu mes esame susirūpinę dėl dviejų priežasčių: šios atmainos plitimo greitis yra didesnis. Antra, yra klausimų, ką tai reiškia kalbant apie vakcinas“, – pridūrė jis.

Vis tik, pabrėžė PSO Europos skyriaus vadovas, yra pagrindo optimizmui.

„2021-ieji bus dar vieni koronaviruso metai, tačiau tai bus nuspėjamesni metai, padėtį bus lengviau valdyti“, – nurodė H. Kluge.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite