PSO: daugiau nei 95 proc. COVID-19 aukų buvo vyresnės nei 60 metų

Pasaulis
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuro vadovas paskelbė, kad daugiau nei 95 proc. koronavirusu užsikrėtusių ir neišgyvenusių pacientų buvo vyresni nei 60 metų amžiaus, rodo statistiniai duomenys.

Tačiau dr. Hansas Kluge (Hansas Kliugė) pabrėžė, kad amžius nėra vienintelis rizikos faktorius.

„Klaidingas yra pats supratimas, kad COVID-19 pavojingas tik vyresniems žmonėms“, – sakė jis.

Kopenhagoje ketvirtadienį per internetą surengtoje spaudos konferencijoje H. Kluge nurodė, kad „jauni žmonės nėra neįveikiamieji“. Jis pakartojo neseniai PSO vadovo Tedroso Adhanomo Ghebreyesuso (Tedroso Adhanomo Gebrejesuso) išsakytą mintį.

Pasak Jungtinių Tautų sveikatos agentūros, maždaug 10–15 proc. jaunesnių nei 50 metų užsikrėtusių žmonių ligos eiga būna sunki arba vidutinio sunkumo.

„Paaugliams ir jauniems, į trečią dešimtį įkopusiems žmonėms taip pat pasitaiko sunkių atvejų. Daugeliui prireikia intensyviosios slaugos; kai kurie, deja, neišgyvena“, – kalbėjo H. Kluge.

Naujausiais duomenimis, iki šiol Europoje jau mirė 30 098 koronavirusu užsikrėtę žmonės. Daugiausia mirčių Italijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje.

„Žinome, kad daugiau nei 95 proc. mirusiųjų buvo vyresni nei 60 metų“, – sakė jis, dar pusė iš jų – vyresni nei 80 metų.

Pasak H. Kluge, mažiausiai keturi iš penkių mirusių žmonių turėjo ir kitų lėtinių ligų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių ligos, hipertenzija ar diabetas.

„Gera žinia yra ta, kad gaunama pranešimų apie pasveikusius vyresnius nei 100 metų žmones, kurie buvo paguldyti į ligonines dėl COVID-19 infekcijos ir dabar jau visiškai pasveiko“, – nurodė PSO Europos biuro vadovas.

BNS