Angle down Atgal

PSO: COVID-19 kilmės tyrimo ataskaita bus paskelbta

Tarptautinio tyrimo dėl COVID-19 pandemijos kilmės Kinijoje ataskaita bus paskelbta kovo 15-oios savaitę, pranešė Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas.

Ataskaita turėjo būti pristatyti dviem etapais. Vasarį turėjo būti paskelbta pirminė ataskaitos santrauka, o vėliau – visas jos tekstas. Tačiau dabar abi dalys bus paskelbtos iškart, nurodė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas) 

„Žinau, kad daug valstybių narių trokšta pamatyti bendro PSO vadovaujamo viruso SARS-CoV-2 kilmės tyrimo ataskaitą, ir žinoma, kad aš taip pat“, – sakė organizacijos vadovas, ketvirtadienį kreipdamasis į JT sveikatos agentūros nares.

„Komanda ruošia galutinę ataskaitą ir kartu pridėtą ataskaitos santrauką, kurios, kaip manome, bus paskelbtos vienu metu kovo 15-osios savaitę, – nurodė jis. – Galite neabejoti, kad kai ataskaitos bus parengtos, paprašysime ekspertų grupės pasidalyti ataskaitomis su valstybėmis narėmis prieš jas paskelbdami, ir supažindinsime jus su išvadomis.“

Pirmieji COVID-19 atvejai buvo nustatyti Kinijos Uhano mieste 2019 metų gruodį.

Tarptautinių ekspertų misija šiame mieste prasidėjo 2021 metų sausį ir baigėsi praėjusį mėnesį.

Tarptautinė mokslo ekspertų komanda keturias savaites praleido Uhane ir lankėsi su pirmaisiais  užsikrėtimo atvejais susijusiose vietose.

Ekspertai sutiko, kad koronaviruso pirminiai nešiotojai tikriausiai yra šikšnosparniai, bet žmonės juo galbūt užsikrėtė per kokius nors kitus žinduolius.

Nors ekspertų misija Kinijoje baigėsi nenustačius koronaviruso šaltinio, ekspertai iš esmės atmetė teoriją, kad infekciją COVID-19 sukeliantis virusas pasklido iš vienos laboratorijos Uhane, o vėliau išplito po visą pasaulį.

Tačiau ekspertų komandai grįžus į Ženevą Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas sakė, kad, kol kas lieka „atviros visos hipotezės“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite