REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Sausio 10 d. 14:02

Psichologė pataria, kaip padėti vyrui mesti gerti

Vilnius

pixabay.com nuotr.

Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt


67357

Dažnai į mano konsultacijas ateina moterys, kurios, papasakojusios ilgą savo kentėjimų nuo vyriškos priklausomybės istoriją, su viltimi klausia manęs, kaip padėti vyrui mesti gerti.

Ir aš, pasisėmusi kantrybės, kiekvieną kartą imu pasakoti apie vyriškos priklausomybės priežastis. Iš pradžių klientės klauso, pritariamai linkčiodamos galvas. O paskui pereinu prie svarbiausio ir sunkiausio momento – sugrąžinu joms dalį atsakomybės už tai, kas vyksta. Nuo tokios idėjos dažnai „sprogsta“ galvos, ypač jeigu žmogus niekada anksčiau nesusimąstė apie priežasčių ir pasekmių sąryšius ir yra įpratęs dėl savo bėdų kaltinti aplinkinius.

Nepaisant to, kad sunku tai priimti, faktas lieka faktu. Jeigu vyras priklausomas nuo kažko, tai moteris – taip pat priklausoma. T. y. jei vyro gyvenime labai daug vietos užima alkoholis (kompiuteris, azartiniai lošimai ar narkotikai), tai moters gyvenime labai daug vietos užima vyras.

Ką reiškia bendra priklausomybė? Tai – atramos savyje nebuvimas. Jeigu moteris neturi savyje atramos, tai ieško jos vyre. Kai suranda, jai pasidaro labai baisu, kad vyras gali pradingti, ir jos atrama subyrės. Ši baimė užkelia vyrą ant moters pjedestalo, ir visas jos gyvenimas sukasi aplink jį. Ji pradeda jo pavydėti, taikstytis su jo ne visada pagarbiu elgesiu, kentėti, dėl to ji tampa nelaiminga.

on-the-street-2713688-960-720.jpg

Ji ištirpsta jame. Jo pasaulis tampa milžiniška jos pasaulio dalimi, išstumiančia jos asmeninius troškimus ir poreikius. Ją pradeda dominti tik vienas klausimas: kaip padėti vyrui mesti gerti?

Tokios moterys konsultacijose visada aiškina, koks jų gyvenimas nepakeliamas dėl tos kovos su vyro priklausomybe. Jos svajoja, kad jis liautųsi gerti (svaigintis, lošti). Savo gyvenimo tikslą jos mato kaip pagalbą jam. „Be manęs jis pražus“, – dūsauja tokios klientės.

Esmė ta, kad vyras nemes gerti, jeigu žmona liks priklausoma! Todėl moters užduotis – palikti jį ramybėje, grąžinti jam jo atsakomybę tvarkyti savo gyvenimą taip, kaip jis nori. O pačiai nukreipti savo dėmesį į save ir savo vystymąsi. Liautis vaidinti aukos, gelbėtojos ir kontrolierės vaidmenį, mokytis mylėti save.

Net klausimo „Kaip padėti vyrui mesti gerti?“ struktūra byloja apie gelbėtojos vaidmenį. Moteris laiko savo pareiga ištraukti jį iš alkoholinės priklausomybės gniaužtų. Jeigu suvoksime alkoholizmą kaip ligą, tai bus lengva imtis gelbėtojo vaidmens. Tik sugrąžinus vyrui atsakomybę už savo gyvenimą galima pakeisti įprastą scenarijų.

Tada vyras nebegaus sau įprastos naudos iš priklausomybės. Priklausoma moteris – svarbi jo gyvenimo dėlionės dalis. Tiksliau, jos elgesys, iš kurio jis semiasi naudos. Jam reikės priimti sprendimą, užsiimti savo vystymusi, vytis ją ir keisti įprastą scenarijų arba ieškotis kitos moters gelbėtojos. Paslaptis ta, kad tada, kai moteris išeina iš savo priklausomybės būsenos, jos daugiau tai nebegąsdina, priešingai – džiugina.

Psichologė Julija Kravčenko

Šaltinis: Twiy.ru

14348970-1250132908350986-623096437-n.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA