Angle down Atgal

Psichiatro teismas nepasigailėjo

Marijampolės apylinkės teismo Vilkaviškio rūmuose teisėjas Valdas Petraitis paskelbė nuosprendį 67 metų Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centro psichiatrui Arūnui Jasioniui, kuris buvo teisiamas už kyšininkavimą.

Gydytojas į teisiamųjų suolą sėdo dėl to, kad kovo 29 dieną iš Vidos Lukšienės už dokumentų parengimą specialiųjų poreikių nustatymui jos motinai paėmė 300 eurų kyšį. Prieš tai už motinos apžiūrėjimą dėl testamento surašymo iš moters psichiatras buvo išsireikalavęs 50 eurų. Pasipelnyti jam sutrukdė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai, po kyšio paėmimo įsiveržę į kabinetą ir sulaikę gydytoją su pažymėtais pinigais.

Kaltinamasis savo kaltę pripažino ir prašė atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal sutuoktinės laidavimą, graudindamas teismą, kad jam jau daug metų, jo sveikatos būklė itin prasta, jis nenori mirti nuteistas.

Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Valentinas Alekna akcentavo, kad A. Jasionis jau yra turėjęs problemų su teisėtvarka, nuo baudžiamosios atsakomybės kartą atleistas, tačiau vėl atsidūrė teisme. Todėl taikyti jam laidavimą būtų netikslinga. Kaltintojas teismo prašė nuteisti gydytoją ir skirti jam 360 MGL dydžio baudą, tai yra 18 tūkstančių eurų. Taip pat trejiems metams atimti teisę dirbti gydytoju psichiatru.

Sakydamas paskutinį žodį, Arūnas Jasionis pripažino savo kaltę ir gailėjosi. „Noriu visų atsiprašyti, gailiuosi, pažadu daugiau nepatekti į teismo akiratį. Prašau atsižvelgti į mano sveikatos būklę ir atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. Kol būsiu gyvas, nenusikalsiu“, – sakė psichiatras.

Teismas pripažino Arūną Jasionį kaltu ir skyrė jam 18 tūkstančių eurų baudą. Taip pat atėmė dvejiems metams teisę dirbti psichiatru.

Nuosprendis gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui. Ar pasinaudos šia teise, nuteistasis ir jo advokatas nekomentavo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite