Angle down Atgal

Prokurorė prieštarauja STT įrašų ekspertizei

Trečiadienį, spalio 28-ąją, Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmuose tęstas buvusio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio baudžiamosios bylos nagrinėjimas. Posėdyje klausyta Specialiųjų tyrimų tarnybos įrašų, šalys išdėstė argumentus dėl įrašų ekspertizės bei pradėtas bylos medžiagos skelbimas.

Pirmadienio, spalio 26-osios, posėdyje K.Tubio atstovai - advokatai Giedrius Danėlis ir Arūnas Petrauskas - paprašė teismo atlikti dviejų STT teismui pateiktų įrašų ekspertizę. Valstybės kaltinimą palaikanti Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorė Dalia Markauskienė pirmadienį teismui sakė, jog savo poziciją dėl ekspertizės pateiks trečiadienį.

Trečiadienį prokurorė pasiūlė dar kartą teisme išklausyti 2018 metų lapkričio 27 dienos STT garso įrašą, padarytą Anykščių rajono mero darbo kabinete. Šis įrašas pateiktas trimis atskirais failais ir K.Tubio atstovai abejoja, ar kaltintojams „nereikalingos“ įrašo dalys nėra iškirptos.

„Jie nėra reikšmingi baudžiamajai bylai“, - po 2018 m. lapkričio 27 dienos įrašo perklausos sakė prokurorė. Vėliau ji dėstė, jog atlikti ekspertizę nėra jokio pagrindo, o atliekant ekspertizę „bylos nagrinėjimas nusitemptų mažiausiai pusei metų, o gal ir ilgiau.“  

Advokatas G.Danėlis prokurorei sakė, kad teisme šalys įrodinėja skirtingus dalykus, todėl tai, kas nereikšminga kaltintojui, gali būti reikšminga teisiamajam. „Prokuroras įrodinėja kaltę, o gynėjai įrodinėja nekaltumą“, - dėstė G.Danėlis. O jo kolega A.Petrauskas pridūrė, kad „teismas yra įpareigotas nagrinėti tiek kaltinamuosius, tiek teisinamuosius duomenis“.

Pats kaltinamasis K.Tubis tvirtino, kad ne vienas įrašas nutrūksta ten, kur pasakyti žodžiai jam buvę palankūs, o tos dienos, kai Arvidas Pajuodis reikalavo darbo, apskritai nėra. „Įtariu, kad dalis įrodymų, kurie įrodytų mano nekaltumą, yra arba sunaikinti, arba teismui nepateikti“, - tesime sakė K.Tubis.

Sprendimą dėl įrašų ekspertizės atlikimo (arba neatlikimo) Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmų teisėja Monika Benetė skelbs ketvirtadienį, spalio 29-ąją.

Plačiau – „Anykštoje“.  

Vidmantas ŠMIGELSKAS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite