Angle down Atgal

Prokuroras pasiūlė kaltinimus korupcijos byloje teisiamiems R. Paksui ir G. Vainauskui

Prokuroras Gedgaudas Norkūnas penktadienį Vilniaus apygardos teisme pasiūlė bausmes korupcijos ir prekybos poveikiu byloje teisiamiems kaltinamiesiems – buvusiam partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderiui Rolandui Paksui ir žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ vadovui Gedvydui Vainauskui.

Prokuroro siūloma bausmė politikui R. Paksui – 3 metų ir 2 mėnesių laisvės atėmimas, su galimybe bausmę atidėti, G. Vainauskui – daugiau kaip 26 tūkst. eurų bauda ir 3 metų laisvės atėmimas, taip pat su galimybe atidėti.

R. Paksas ir G. Vainauskas kaltinami prekyba poveikiu. Teisėsauga, remdamasi kaltinamųjų pokalbio garso įrašu įtaria, kad 2015 m. jie susitarė dėl 15 tūkst. eurų kyšio. Įtariama, kad R. Paksas, pasinaudodamas savo visuomenine padėtimi, buvo pažadėjęs susitarti su teritorijų planavimo ir statybų inspektoriais dėl leidimo naudoti naują parduotuvės pastatą Prienuose.

„Duomenų visuma (…) patvirtina apie Pakso ir Vainausko pokalbio realumą“, – penktadienį teisme sakė G. Norkūnas, pažymėjęs, kad kaltinamųjų parodymai bylos nagrinėjimo metu buvo nenuoseklūs, nesutampantys.

R. Paksas kaltinamas su G. Vainausku taręsis dėl kyšio ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ naudai. Teisiamieji kaltę neigia.

Prekybos poveikiu ir korupcijos byloje kaltinamas ir verslininkas Antanas Juozas Zabulis. Jam siūloma bausmė – didesnė nei 24 tūkst. eurų bauda. Pastarasis kaltės taip pat nepripažįsta.

ELTA

Žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ vadovas Gedvydas Vainauskas. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
Žiniasklaidos grupės „Lietuvos rytas“ vadovas Gedvydas Vainauskas. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite