Angle down Atgal

Projekto „Nepamirš parašiuto“ protų kovos

Vasario 13 dienos pavakarę Utenos kultūros centre vyko bendro „Sodros“, savivaldybių, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Kauno technologijos universiteto Jaunimo pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymo projekto „Nepamiršk parašiuto“ Lietuvos gimnazijų lygos Protų kovų žaidimas.

„Nepamiršk parašiuto“ – tai 2017 metais „Sodros“ inicijuotas projektas, skirtas jaunimo švietimui, pilietiškumo ir socialinės atsakomybės ugdymui. Juo siekiama padėti jaunuoliams susigaudyti iš pirmo žvilgsnio nepaprastoje ir painioje socialinio draudimo sistemoje, laiku sužinoti ir įvertinti neoficialaus darbo pavojus, pasidomėti socialinėmis garantijomis.

2019–2020 mokslo metais prie projekto prisijungusiose mokymo įstaigose vyko pamokos, kuriose jaunuoliai susipažino su valstybinio socialinio draudimo sistema.

Tam, kad projektas moksleiviams būtų ne tik naudingas, bet ir smagus, įdomus, moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti Lietuvos gimnazijų lygos protų kovose su Robertu Petrausku ir jau įvyko trys nuotoliniai žaidimai visoje Lietuvoje. Geriausiai pasirodę moksleiviai įgijo teisę sudaryti komandą ir dalyvauti „gyvuose“ žaidimuose. I turas įvyko vasario 13 d. 16 val. 30 min. – vienu metu visoje Lietuvoje.

Utenos divizione dalyvavo 12 komandų iš Anykščių Jono Biliūno, Ignalinos, Molėtų r. Alantos ir Giedraičių Antano Jaroševičiaus, Švenčionių r. Pabradės ,,Ryto“, Utenos Dauniškio, Visagino ,,Atgimimo“, Ukmergės r. Želvos ir Utenos Dauniškio gimnazijų. Protų kovų žaidimą vedė pats sporto komentatorius, TV laidų vedėjas, rašytojas, protmūšių organizatorius Robertas Petrauskas. Anykštėnus nuo pirmosios vietos laimėtojų, Visagino ,,Atminimo“ gimnazijos komandos, skyrė vos vienas taškas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite