REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2017 m. Birželio 8 d. 08:41

Projektas „Integrali pagalba į namus Lazdijų rajono savivaldybėje“ įgauna pagreitį

Alytus

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


220327

„Rajone sparčiai didėja senyvo amžiaus žmonių skaičius, vis mažiau šalia yra vaikų ar kitų artimųjų, kurie galėtų jais rūpintis. Todėl yra labai svarbu ieškoti kuo daugiau galimybių, užtikrinančių kokybišką socialinės globos ir slaugos paslaugų teikimą namuose. Kuo ilgiau žmogus gali gyventi savo namuose, tuo geriau ir jam, ir valstybei. Nes tik būdamas savo namuose, savo aplinkoje kiekvienas žmogus, o ypač senas, jaučiasi daug geriau, nenutrūksta bendravimo ryšiai su vaikais, su anūkais. Į ligoninę reikia važiuoti tik tada, kai tai yra būtina.“ – taip beveik prieš metus kalbėjo rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, sužinojęs, jog mūsų rajono savivaldybė yra viena pirmųjų respublikoje, kuriai skirtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos projektui „Integrali pagalba į namus Lazdijų rajono savivaldybėje“ įgyvendinti.

Praėjo keletas mėnesių – ir jau galime džiaugtis rezultatu – mūsų savivaldybėje nuo 2017 m. vasario 1 d. pradėtomis teikti integralios pagalbos namuose paslaugomis. Iš pradžių paslaugos pradėtos teikti 4 neįgaliems darbingo amžiaus ir senyvo amžiaus specialiųjų poreikių turintiems asmenims, o šiuo metu paslauga jau yra teikiama 19 Lazdijų rajono savivaldybės gyventojų.

Projektas „Integrali pagalba į namus Lazdijų rajono savivaldybėje“ Nr. 08.4.1-ESFA-V-418-04-0013 finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-418 „Integrali pagalba į namus“. Projekto vertė – 234000 Eur. Projektas bus vykdomas iki 2019 m. birželio 21 d.

Vykdant projektines veiklas iš projekto lėšų įsigyti 3 nauji automobiliai, medicininė įranga: čiužiniai-vonios su nuotekų rezervuarais, perkėlimo lentutės, perkėlimo diržai, projektorius su skysčių disku, projektorius šviesos terapijai, perkėlimo neštuvai, sulankstomas masažo stalas ir masažuotojo kėdė, elektrinis rankų, kojų treniruoklis, liemenės su dubens diržu pacientų prilaikymui, mobilūs elektriniai keltuvai, kėlimo diržai aukšta nugara, automatiniai kraujospūdžio matavimo prietaisai, tualeto-dušo vežimėlis, čiužinys su kompresoriumi pragulų profilaktikai ir gydymui bei kulnų apsauga.

Integrali pagalba namuose – tai neįgaliems darbingo amžiaus ir senyvo amžiaus asmenims, neįgaliems vaikams jų namuose teikiamos socialinės globos ir slaugos paslaugos. Šių paslaugų dėka palengvinamas neįgalių asmenų gyvenimas bei suteikiama galimybė kuo ilgiau visavertiškai gyventi savo namuose, bendruomenėje. Teikiant integralios pagalbos į namus paslaugas asmeniui teikiama nuolatinė kompleksinė specialistų pagalba ir priežiūra. Komandą sudaro slaugytojas ir jo padėjėjai, masažuotojas/ergoterapeutas, socialinis darbuotojas ir jo padėjėjai. Slaugos specialistai asmeniui teikia visokeriopą pagalbą, t. y. stebi bendrą sveikatos būklę, pagal poreikį paima kraujo mėginį tyrimams, keičia sauskelnes, pagal šeimos gydytojo rekomendacijas teikia masažo ir ergoterapijos paslaugas, konsultuoja artimuosius slaugos klausimais.

Socialinio darbuotojo padėjėjai atlieka įvairius namų ruošos ir buities darbus, t. y. sutvarko namus, pagamina valgyti, aprūpina būtiniausiais maisto produktais bei atlieka kitus darbus. „Pasitarę su integralią pagalbą teikiančiais specialistais, paslaugų gavėjai ir jų artimieji pagal poreikį gali pasirinkti, kuri paslauga konkrečiu metu jiems yra reikalingesnė – globa ar slauga, kadangi darbuotojų komandą sudaro ir vienos, ir kitos srities specialistai“, – privalumus vardijo projekto koordinatorė Odeta Lenkauskienė. Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad šios paslaugos yra tik iš dalies apmokamos paslaugos gavėjo. Slaugos, masažo ir ergoterapijos paslaugos yra teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis, o už socialinę globą paslaugos gavėjas moka ne daugiau 20 procentų savo gaunamų pajamų.

laz.jpg

Šių paslaugų kokybę įvertina ir apibūdina geri mūsų klientų atsiliepimai: „Nuoširdžiai dėkoju integralios pagalbos darbuotojoms už man teikiamas integralios pagalbos paslaugas. Be jų pagalbos aš tikrai neišsiversčiau. Mane Dievulis myli, kad tokius žmones man siunčia“ (paslaugų gavėja Albina Botvičienė); „Nerandu žodžių dėkingumui išreikšti už pagalbą, kuri man suteikiama. Šios paslaugos yra visapusiškai naudingos, nes be darbuotojų pagalbos neišsiversčiau. Kaimynės manęs klausia, kodėl Tave tiek daug moterų lanko, o aš pajuokaudama atsakau – kaip turėsit Jūs tiek daug draugų kaip aš, ir Jus lankys“ (paslaugų gavėja Gintė Veronika Stankevičienė); „Labai man gera ir malonu, kad taip kruopščiai manimi rūpinasi darbuotojos, aš jų visada laukiu ateinančių ir skubančių man pagelbėti“ (paslaugų gavėjas Julius Uselis); „Noriu pasakyti, kad tiek aš, tiek mano globojamas giminaitis esame labai patenkinti integralios pagalbos teikiama paslauga.

Ši paslauga naudinga ne tik mano globojamam giminaičiui, bet tuo pačiu naudinga ir man, kadangi palengvina mano dalią, nes puikios darbuotojos profesionaliai atlieka savo darbą, o aš galiu tuo metu pailsėti. Pasidžiaugdama noriu pridurti, kad mano globojamam giminaičiui atsirado didesnis noras bendrauti su žmonėmis ir jis visuomet laukia atskubančių darbuotojų, galinčių ištiesti jam pagalbos ranką“ (paslaugų gavėjo Aloyzo Valentino Albavičiaus globėja Stasė Albavičienė).

Dar kartą primename, kad dėl integralios pagalbos paslaugų į savo gyvenamosios vietos seniūniją gali kreiptis neįgalių vaikų, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas sunkus neįgalumo lygis ir specialusis nuolatinės slaugos poreikis, tėvai bei neįgalūs darbingo amžiaus ir senyvo amžiaus asmenys, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba priežiūros (pagalbos) poreikis dėl psichikos sutrikimų. Jei pačiam žmogui sunku tai padaryti, paskambinti ar kitaip apie tokių paslaugų poreikį seniūnijai pranešti gali kaimynai, giminaičiai, kiti suinteresuoti asmenys. Seniūnijose pagal žmogaus gyvenamąją vietą Jums bus suteikta kuo išsamesnė ir dar detalesnė informacija.

Pageidaujančių gauti integralios pagalbos į namus paslaugas sparčiai daugėja. Paskubėkite kreiptis į savo seniūnijos socialinį darbuotoją, nes projekto įgyvendinimo laikotarpiu paslaugos bus teikiamos tik 30-čiai asmenų.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA