REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Balandžio 28 d. 14:41

Profesinės sąjungos mitinge reikalavo didesnių atlyginimų

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


1024

Vilniuje penktadienį piketavusios ir mitingą prie Vyriausybės rūmų surengusios profesinės sąjungos reikalavo kelti algas ir užtikrinti saugias darbo sąlygas. V. Kudirkos aikštėje, vidurdienį susirinkus maždaug šimtui žmonių, taip pat skambėjo raginimai mažinti mokesčius darbo užmokesčiui; minimalų mėnesinį atlyginimą mokėti tik už nekvalifikuotą darbą ir didinti jį iki 500 eurų. 


Foto galerija:

nuotrauka-1.jpg
nuotrauka-3.jpg
nuotrauka-4.jpg
nuotrauka.jpg

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas mitinge suabejojo, kad verslas neturi galimybių didinti darbo užmokesčio.

„Mes norime gero darbo užmokesčio, gerų, saugių darbo sąlygų. Kodėl vokiečių verslininkai randa pinigų algoms, o lietuviai neranda? Kodėl įmonių pelningumas didėjo 15 proc. praėjusiais metais, o darbuotojų atlyginimai - vidutiniškai 5-7 proc.? Jeigu liepos 1 d. įsigalios naujas Darbo kodeksas, ar tikrai padidės pas mus darbo užmokestis. Ar jūs tikite tuo? Atvirai pasakius, aš irgi nelabai tuo tikiu“, - kalbėjo A. Černiauskas.

Mitinge dalyvavęs Seimo narys Naglis Puteikis sakė, kad Lietuvos profesinėms sąjungoms metas imtis streikų.

„Esu čia vienintelis politikas. Tai rodo, kad ką žmonės beišrinktų, vis tiek vis išrenka darbdavių atstovus. Profesinėms sąjungoms laikas subręsti. Tai jeigu Lufthansos“ (Vokietijos oro linijų bendrovė - ELTA) darbuotojai nestreikuotų, nebūtų vokiečiai tokių atlyginimų turėję. Čia tas pats: kol nebus visų profesinių sąjungų organizuoto streiko Lietuvoje - tol politikai nieko nedarys“, - sakė N. Puteikis.

Kiti mitinge sutikti žmonės minėjo įvairias su atlyginimų situacija šalyje susijusias problemas. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus direktorė Regina Lopienė sakė, kad dėl mažų algų darbu muziejuje susidomi retas jaunuolis.

„Muziejininkų Lietuvoje palyginti nedaug - apie 5-6 tūkst., o atlyginimas nekeliamas beveik 10 metų. Perkėlė mus į naują darbo apmokėjimo sistemą. Jaučiamės neįvertinti. Darbo sąlygų nėra. Mylime savo darbą, dirbsime, bet jaunimas neina dirbti už tokį atlyginimą. Lietuvos situacija dėl to tikrojo kultūrinio sluoksnio yra labai žemo lygio“, - sakė R. Lopienė, pridūrusi, kad daug vilčių siejo su naująja valdžia, bet ši esą kol kas elgiasi chaotiškai.

Lietuvos vežėjų profesinės sąjungos atstovas Audrius Cuzanauskas teigia, kad socialinė atskirtis neleistinai didelė.

„Tikimės taip vadinamo socialinio dialogo. Neturėtų būti tokia milžiniška socialinė atskirtis: vieni važinėja prabangiais automobiliais ir varžosi, kas daugiau išleis pinigų atostogoms, o kiti turi važinėti į tą pačią Lenkiją ieškodami pigesnio maisto“, - sakė A. Cuzanauskas, pastebėjęs, kad sunku ne tik Lietuvos piliečiams.

„Kalbame ir apie darbo migrantus - ukrainiečius, baltarusius, kazachus - daugeliui jų atrodo, kad Lietuvoje jau galima labai gerai uždirbti, turint omenyje jų minimalią algą. Jie atvažiuoja, žmonės, net už pusę minimumo dirba. Tai suprantate: naudotis karu Ukrainoje ir išnaudoti tuos piliečius yra net nežmoniška. Tikimės, kad valdžia išgirs“, - sakė A. Cuzanauskas.

Penktadienio piketais ir mitingu Lietuvos profesinės sąjungos pritaria Europos profesinių sąjungų konfederacijos pradėtai kampanijai „Europai reikia atlyginimų didinimo. Laikas mūsų atsigavimui“. Ši konfederacija yra nutarusi 2017 metus paskelbti atlyginimų kėlimo metais.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA