Profesija – mokytojas, stažas – 50 metų

Kaunas
Juozas Briliauskas mokykloje dirbo 50 metų, visada buvo aktyvus visuomenininkas.
Virginija Šimkūnienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Žiežmarių seniūnė Edita Kerdokienė tęsia sumanymą, kurį pradėjo šių metų pradžioje. Ji sveikina 90 metų sulaukusius miestelio gyventojus. Pas jubiliatus einama jų gimimo dieną, nepranešus, neatsiklausus.

„Man patinka nustebinti žmones, juo labiau, švenčiančius tokius gražius jubiliejus. Jų turime ne taip ir mažai, štai Sodų gatvėje gyvenantis Juozas Briliauskas – jau ketvirtasis šiųmetinis jubiliatas“, - pasakoja seniūnė, kurią sutikome su rožių puokšte ir Padėka rankose. Juozas Briliauskas gimė prieš devynias dešimtis metų Kuršėnų valsčiaus Gudmiškių kaime.

Tėtis Juozas buvo miškų inžinierius, miškų žvalgas, o mama Natalija – namų šeimininkė. Juozas augo keturių vaikų šeimoje, dvi vyresnės seserys Ina ir Zinaida, po to gimęs Juozas ir jauniausias Aleksas. Vidurinę Juozas baigė Šilutėje, mokslai gerai sekėsi. Juozas turėjo puseserę, kuri dirbo švietimo skyriuje. „Gal jos buvo didžiausia įtaka mano pasirinkimui“, - svarstė J. Briliauskas.

Beje, mokytojų specialybę pasirinko ir abi jubiliato seserys, tik brolis tapo auksarankiu staliumi. Po mokyklos Šilutėje J. Briliauskas mokėsi Klaipėdoje ir tik vėliau įstojo į Vilniaus pedagoginį institutą. Ten pasirinko istorijos mokytojo specialybę. „Tais laikais būdavo paskyrimai. Man teko rinktis iš Kruonio, Veliuonos ir Žiežmarių. Pasirinkau Žiežmarius. Šioje mokykloje dirbau iki pat pensijos, ne tik mokiau vaikus istorijos, bet ir 19 metų pats vadovavau mokyklai, būdamas direktoriumi“,- sako jubiliatas, skaičiuojantis 50 metų darbo stažą.

Žiežmariuose J. Briliauskas sutiko ir savo būsimą žmoną Mariją, sukūrė šeimą. Iki šiol šeima gyvena taip vadinamame mokytojų daugiabutyje Sodų gatvėje. Dabar trijų kambarių bute gyvena tik pensininkai Juozas ir Marija. Jie užaugino du vaikus – dukrą Aiškuolę ir sūnų Giedrių. Gaila, bet sūnus mirė staiga, būdamas 53 metų. Dukra gyvena Kaune, dirba projektuotoja.

Senelius dažnai lanko trys anūkai- Mantas, Domas ir Eglė. J. Briliauskas turi gražią mokytojo darbo patirtį, visada buvo aktyvus visuomenininkas. 1998 metais, kai Žiežmariai šventė 650 metų sukaktį su kunigu G. Tamošiūnu parengė ir išleido knygą „Žiežmariai“. Irena Taukinaitienė, Žiežmarių kultūros centro direktorė sako, kad Marija ir Juozas Briliauskai buvo tie žmonės, pas kuriuos pirmiausiai eidavo patarimo ir pagalbos. „Štai mokytoja Marija man padėjo surengti pirmąjį vaikų piešinių konkursą „Gimtinės spalvos“, buvo saviveiklininkė, dainininkė, visada palaikymo sulaukdavau iš Juozo Briliausko“, - sakė Irena Taukinaitienė, jubiliatui įteikusi mažosios sostinės simbolį ir 2014 metų Padėko vakare darytą sutuoktinių nuotrauką.

Įvairių pomėgių turi ir jubiliatas. Jis turi talentą piešti, yra nupiešęs pirmąjį Žiežmarių herbą. Kambaryje ant sienos kabo pono Juozo nutapytas paveikslas su Žiežmarių bažnyčia. Išėjęs į užtarnautą poilsį Juozas Briliauskas susidomėjo geneologija, su rygiečių istorikų pagalba pasidarė savo giminės geneologinį medį. Sveikata jubiliatas nesiskundžia, bet žmona mums sufleruoja, kad streikuoja širdis, skauda kojų sąnarius.

Sveikindama gražaus jubiliejaus proga seniūnė linkėjo J. Briliauskui ilgų gyvenimo metų, sveikatos, už Žiežmariams parodytą ištikimybę, gerus padarytus darbus, nuopelnus bendruomenei E. Kerdokienė jubiliatui įteikė padėką ir rožių puokštę. Kelis muzikos kūrinius gimtadienio proga ponui Juozui skyrė J. Krinickas, buvo sugiedota „Ilgiausių metų“.

Virginija Šimkūnienė

Autorės nuotr.