Angle down Atgal

Prof. Romualdo Dulskio vieša paskaita

Gegužės 16 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, Herkaus Manto g. 25, prof. Romualdas Dulskis,neseniai pasirodžiusios knygos „Konfucijus ir Kristus“ autorius, skaitys viešą paskaitą „Konfucijus ir Jėzus: žmogaus kelias dviejuose didžiuosiuose mokymuose“.

Komparatyvistinis žvilgsnis į Konfucijaus ir Jėzaus mokymus atveria galimybes visavertiškiau suvokti abiejų mokymų gelmę, pažinti, kiek Jėzus yra savo kultūros, žydiško pasaulėvaizdžio ir Artimųjų Rytų religinei pasaulėjautai būdingo mąstymo atstovas ir kiek jo mokymo aspektai yra universalūs, peržengiantys kultūrų ir religijų ribas. Lyginamoji abiejų mokymų analizė atskleidžia kaip juose sąveikauja dieviškasis ir žmogiškasis elementai. Randasi sąlygos į mokymus ir ypač į vėlesnes jų interpretacijas pažvelgti iš šalies, aptinkant vertingų įžvalgų į egzistencinius gyvenimo prasmės, žmogaus tapatybės ir jo pašaukimo klausimus.

Profesorius Romualdas Dulskis – habilituotas teologijos mokslų daktaras, ilgametis Europos katalikų teologų draugijos Kuratoriumo narys ir Europos katalikų teologų draugijos Lietuvos sekcijos prezidentas, Akademinės krikščionybės ir religijų dialogo instituto direktorius. Skaitė pranešimus tarptautinėse mokslinėse konferencijose Lenkijoje, Vokietijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Belgijoje, Airijoje, Indijoje, Kinijoje, Pietų Korėjoje, Taivane, Japonijoje. Aštuonių knygų ir daugybės mokslinių straipsnių autorius.

Renginio metu bus galima įsigyti naujausią R. Dulskio knygą „Konfucijus ir Kristus“.

Renginys nemokamas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite