Angle down Atgal

Problemoms Genocido centre spręsti Seimo valdyba sudarys politikų darbo grupę

Skundus dėl naujos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovybės vykdomos politikos aiškinsis Seime sudaryta speciali darbo grupė.

Įkurti tokią darbo grupę penktadienį nutarė Seimo valdyba. Joje dirbs parlamento valdybos, Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Žmogaus teisių komitetų atstovai.

Specialią darbo grupę dėl padėties LGGRTC inicijavo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, prieš tai susitikusi su centro vadovu ir laišką dėl jo veiklos parašiusių darbuotojų atstovais.

„Situacija nėra gera, mums reikėtų, matyt, į ją pasigilinti, paanalizuoti“, – per valdybos posėdį penktadienį sakė parlamento pirmininkė.

Anot jos, Genocido centras ir jo reputacija yra per daug svarbūs, kad būtų galima nereaguoti.

„Mes nežinome, ar tie kreipimaisi yra pabaiga, greičiau tai yra tik pati pradžia. Iki šito konflikto deeskalacijos yra labai labai toli. Būtų prasminga pavesti grupei išsiaiškinti situaciją“, – tvirtino V. Čmilytė-Nielsen.

Primena, kad centro darbuotojai kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę- Nielsen, susirūpinę dėl LGGRTC vadovybės. Kreipimesi teigiama, kad LGGRTC darbuotojams kelia susirūpinimą istorijos mokslo nuvertinimas kreipiant istorinius tyrimus ideologizacijos, politizacijos linkme.

Darbuotojai taip pat reiškė susirūpinimą, esą centre vyrauja įtemptas emocinis klimatas, ir kad dėl vadovybės spaudimo tenka darbą palikti patyrusiems istorikams.

Pernai birželio pabaigoje naujuoju  centro direktoriumi buvo paskirtas Adas Jakubauskas.

BNS, ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite