Angle down Atgal

Priverstinė pertrauka iš vėžių neišmušė: „Rytas“ tritaškiais užliejo Uteną

Koronaviruso išguldytas Vilniaus „Rytas“ (23-6) pastaruoju metu buvo priverstas stabdyti treniruočių procesą, o prieš išvyką į Uteną turėjo tik keletą komandinių pratybų, tačiau sostinės ekipos iš vėžių tai neišmušė. Giedriaus Žibėno kariauna pataikė net 15 tritaškių ir svečiuose 88:82 (23:21, 22:12, 27:23, 16:26) įveikė vietos „Juventus“ (20-13).

Po pergalingų „Betsafe-LKL“ rungtynių su Kauno „Žalgiriu“ vilniečių gretose COVID-19 buvo užfiksuotas dviem krepšininkams ir vyriausiajam treneriui Giedriui Žibėnui, netrukus – dar dviem žaidėjams, o dėl teigiamų atvejų klube iš viso buvo nukeltos net trejos „Ryto“ rungtynės.

Prieš pat dvikovą Utenoje interviu žurnalistui Karoliui Tiškevičiui davęs G.Žibėnas atskleidė, kad „Rytas“ turėjo tik tris komandines treniruotes, o rungtynėse dalyvauti negalėjo Augustas Marčiulionis bei Kristijanas Kitsingas, tačiau puiki vilniečių atkarpa tęsiasi.

Tai buvo jau 14-oji „Ryto“ pergalė iš 15 susitikimų vietiniame fronte, kuomet įvyko rokiruotė vyr. trenerio poste.

Energingai susitikimą pradėjusi sostinės ekipa iš karto atitrūko į priekį (10:2), tačiau keletą tritaškių pataikę aikštės šeimininkai varžovų iš savo akiračio nepaleido.

Visgi „Ryto“ pranašumas ėmė ryškėti antrajame kėlinyje, kurį svečiai laimėjo dviženkle persvara ir į pertrauką žengė turėdami saugų 12 taškų pranašumą (45:33).

Solidų ketvirtį svečiams kiek apkartino labai apmaudžiai patirta Dovio Bičkauskio trauma. Vienintelis tikras „Ryto“ įžaidėjas Utenoje nesėkmingai atsimušė į reklaminį stendą ir pasuko savo čiurną bei rungtynių tęsti nebegalėjo.

Tačiau ir be tikro atakų organizatoriaus vilniečiai neprapuolė – žaidė komandinį žaidimą ir išskirstė 19 rezultatyvių perdavimų, o į pagalbą pasitelkė tritaškius metimus, kuriuos realizavo įspūdingais procentais (15 iš 26, 57 proc.).

Po pertraukos Žydrūno Urbono ekipai buvo pavykę deficitą aptirpdyti iki šešių taškų (53:59), tačiau „Ryto“ toliašaudė artilerija per kelias atakas ekipas vėl atitolino dviženkliu skirtumu.

Susitikimo pabaigoje „Juve“ dar kilo į lemiamą šturmą ir priartėjo iki 5 taškų (78:83), tačiau laikas buvo svečių iš sostinės sąjungininkas, o svarbų kamuolį puolime likus minutei nusiėmęs Gytis Radzevičius baudų metimais įtvirtino savo ekipos pergalę.

„Ryto“ klube 4 tolimas bombas susmeigė Mindaugas Girdžiūnas, po 3 tritaškius pataikė Arnas Butkevičius ir Gytis Radzevičius.

Pastarasis tapo ir naudingiausiu rungtynių krepšininku bei buvo labai arti dvigubo dublio – 14 taškų, 9 atkovoti kamuoliai ir 23 naudingumo balai.

G.Žibėnas ketvirtajame kėlinyje pirmą kartą į aikštę metė ir jaunąjį Arną Adomavičių, kuriam tai buvo debiutas „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Gynėjas per beveik 3 žaidimo minutes pataikė 1 tritaškį iš 2 ir sugriebė 1 kamuolį.

Aikštės šeimininkai šiame mače metė net 36 baudas, tačiau rimčiau pakovoti dėl pergalės jiems neleido stipriai sušlubavę tolimi metimai (5 iš 20, 25 proc.).

Utenos „Juventus“: Mindaugas Kupšas 20 (6/7 dvit., 8/10 baud., 5 praž.), Ignas Vaitkus 17 (6 atk. kam.), Žygimantas Skučas 11 (0 naud. bal., 5 praž.).

Vilniaus „Rytas“: Arnas Butkevičius 16, Ivanas Buva 15, Gytis Radzevičius 14 (9 atk. kam., 23 naud. bal.), Mindaugas Girdžiūnas 13, Andrew Goudelockas 11.