REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Gegužės 31 d. 11:51

Pritarta Žemės ūkio ministerijai pavaldžių valstybės įmonių pertvarkai

Vilnius

Alfa.lt | Edvard Blaževič nuor.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt


39760

Seimas priėmė Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas (projektas Nr. XIIIP-1524(3) ES), kuriomis nuspręsta įgyvendinti Žemės ūkio ministerijai pavaldžių valstybės įmonių pertvarkas. Už naujas nuostatas balsavo 80 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 10 parlamentarų.

Priimtais pakeitimais nutarta sudaryti galimybę steigti naują viešąją įstaigą Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūrą likviduojamų VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros (RRA) ir Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro šiuo metu vykdomų funkcijų pagrindu.

Naujai steigiama viešoji įstaiga perims visas RRA ir dalį „Leader“ centro funkcijų bei Nacionalinės mokėjimo agentūros eksporto ir importo priemonių administravimo vykdomas funkcijas nuo 2018 m. spalio 1 d.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, taip pat numatoma VĮ Mašinų bandymo stotį (VĮ MBS) bei VĮ „Pieno tyrimai“ pertvarkyti į uždarąsias akcines bendroves.

VĮ Mašinų bandymo stoties vykdomas viešojo administravimo funkcijas numatoma pavesti vykdyti Valstybinei augalininkystės tarnybai prie ŽŪM ir kitiems subjektams. Tuo tarpu VĮ Mašinų bandymo stotį, pertvarkius į uždarąją akcinę bendrovę, vėliau numatoma privatizuoti.

Pertvarkius VĮ ,,Pieno tyrimai“ į uždarąją akcinę bendrovę planuojama ją sujungti su UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“, kurios 100 proc. akcijų valdytoja yra ŽŪM. „Tikimasi, kad po šio sujungimo panaudojant vienos įmonės turimą logistiką ir kitoje įmonėje įdarbintus kontrolės asistentus, dirbančius vietoje – ūkiuose, pieno ūkiai galės plačiau, pigiau ir paprasčiau naudotis reorganizuotos įmonės teikiamomis paslaugomis, o pastaroji galės pasiūlyti platesnį, labiau prieinamą tyrimų ir paslaugų spektrą“, – teigiama aiškinamajame rašte.

Kaip pabrėžiama dokumente, Žemės ūkio ministerijai pavaldžių įmonių pertvarkos yra būtinos ne tik siekiant optimizuoti jų veiklą, bet ir taupant valstybės lėšas. Įsteigus agentūrą 2019 m. numatoma sutaupyti apie 248 tūkst. eurų, o nuo 2020-ųjų kiekvienais metais maždaug po 384 tūkst. eurų lėšų.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA