Angle down Atgal

Pristatyta A. Navicko knyga „Babelis: apysakų romanas“

Pristatydamas savo naujausią knygą – „Babelis: apysakų romanas“, Andrius Navickas trumpai papasakojo apie jos atsiradimo aplinkybes, knygos apysakų siužetą bei herojus.

„Kai pradėjau rašyti tekstą, už lango krito snaigės. Paskutinį sakinį rašiau, kai už lango kepino saulė. Padėjęs tašką pajutau palengvėjimą. Tikiu, kad ramiau atsiduso ir knygos herojai. Išsiskyrėme be sentimentų. Niekas negali garantuoti, kad daugiau nesusitiksime, tačiau šiandien noriu džiaugtis, kad buvome susitikę, o ne graužtis, kad visa tai, kas turi pradžią, turi ir pabaigą“, – teigė autorius. Apysakų siužetai paremti tikrais atsitikimais, susitikimais, su kuriais susidūrė pats autorius. Nors konkrečių prototipų nėra, bet jie primena kai kuriuos žinomus žmones.

Knygos pavadinimas nėra atsitiktinis – žmonių nesusikalbėjimas tarpusavyje jaudina autorių. „Ar Miestas, kurį atrasi pasakojimuose, vadinasi Babelis? Kiekvienas miestas turi Babelio žymę, čia siaučia skirtybių spiečius. Čia dažniau išsiskiriama, nei susitinkama, ir kiekvienas neišvengiamai pasijuntame svetimas – net ir pats sau“, – teigia autorius.

Pokalbio metu A. Navickas prisiminė ir mitą apie Sizifą. „Šįkart nepasisekė, bet kitą kartą... Taip guodžia save Sizifas ir vėl griebia akmenį, įtempia jėgas. Į priekį jį veda atkaklus įsitikinimas, jog kada nors tikrai turi pasisekti. Jis nesugeba pripažinti, kad šįsyk Dzeusas jį pergudravo, nes privertė kovoti su pačiu savimi.“ („Babelis“).

Susitikimo metu autorius paskaitė kelis pasakojimus ir iš savo knygos „Mozaika“. Šioje knygoje į visumą surinkti žinomų pasaulio žmonių aforizmai bei pamokančios istorijos, kurias A. Navickas atsirinko ir užsirašė įvairiose popieriaus skiautėse ne per vienerius metus.

Renginio metu autorius šiltai ir šmaikščiai bendravo su skaitytojais, atsakė į jiems rūpimus klausimus.

Irena Jocienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite