Angle down Atgal

Priklausomiems žmonėms – stacionarūs ir mobilūs kabinetai

Siekiant, kad kuo daugiau žmonių turėtų galimybę išsivaduoti iš priklausomybės nuo narkotikų ir psichotropinių medžiagų, dešimtyje savivaldybių trejus metus bus finansuojami vadinamieji žemo slenksčio paslaugų projektai. Į savivaldybių sąrašą patenka ir Šiauliai.

Viename kabinete – įvairiapusė pagalba

Įgyvendinant projektus, bus įkurti stacionarūs ir mobilūs kabinetai. Juose sergantieji priklausomybe nuo narkotikų galės pasitikrinti dėl žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV), hepatito C, panaudotus švirkštus, adatas bei tvarsliavą pasikeisti steriliais.

Kabinetų darbuotojai taip pat skatins žmones atsisakyti narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo, sieks įtraukti juos į reabilitacijos, resocializacijos, metadono programas, taip mažinant su narkotikų vartojimu susijusias neigiamas socialines, ekonomines ir kitokias pasekmes visuomenei.

„Svarbu, kad žmonės, sergantys priklausomybe nuo narkotikų ir psichotropinių medžiagų, įvairiapusę pagalbą gautų kuo arčiau jų, atpažįstamose ir lengvai pasiekiamose vietose, kitaip tariant, kad sergantieji nejaustų baimės ar diskomforto peržengti stacionaraus ar mobilaus kabineto slenksčio, o atvirkščiai – suprastų, kad tai gali išgelbėti jų ir jų artimųjų gyvybes. Džiaugiuosi, kad savivaldybės, suprasdamos, jog tik bendros visų pastangos, realios pagalbos priartinimas, o kartu ir dialogo su priklausomais žmonėmis užmezgimas yra vienintelis kelias mažinti problemos mastus Lietuvoje, ėmėsi tokių projektų įgyvendinimo“, – sako sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė.

Skirta daugiau nei 1,4 mln. Eur

Anot viceministrės, Europos socialinio fondo lėšomis tokie projektai finansuojami pirmą kartą. Jiems įgyvendinti skirta daugiau nei 1,4 mln. Eur.

Kabinetai duris atvers Ukmergėje, Švenčionyse, Visagine, Vilniuje, Vilniaus rajone, Kėdainiuose, Alytuje, Kaune, Mažeikiuose, Klaipėdoje, Šiauliuose.

Kaip „Etaplius“ savaitraščiui teigė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus Aptarnavimo ir e. paslaugų poskyrio vedėja Diana Grigienė, Šiauliuose kabinetas turėtų įsikurti Centro poliklinikoje.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite