Prieš savo buvusį klubą siautėjęs G.Masiulis atvedė „Lietkabelį“ į pergalę

Klaipėda
KK „Lietkabelis" nuotr.

Po ilgos pertraukos be rungtynių „Betsafe-LKL“ čempionate ant parketo Panevėžio „Lietkabelis“ (6/2) grįžo pergalingai. Nenado Čanako auklėtiniai sekmadienį vykusiame mače 90:80 (24:22, 13:18, 28:23, 25:17) įveikė namuose žaidusius Klaipėdos „Neptūno“ (3/7) krepšininkus.

Tai buvo debiutinės panevėžiečių naujoko Dorde Gagičiaus rungtynės šalies pirmenybėse. Aukštaūgiui dėl dviejų nesportinių pražangų rungtynės baigėsi dar trečiajame kėlinyje, o per aikštėje praleistas 9,5 minutės jis pelnė 6 taškus (3/7 dvit.).

„Lietkabelį“ į priekį tempė Gytis Masiulis, įmetęs 22 taškus (6/9 trit.), sugriebęs 6 atšokusius kamuolius ir surinkęs 28 naudingumo balus. Taip pat naudingai rungtyniavo ir Paulius Valinskas (15 tšk.) bei K.Vinalesas (14 tšk., 6 rez. perd.).

Tuo tarpu uostamiesčio ekipoje pirmaisiais smuikais griežė B.Griciūnas (17 tšk., 7 rez. perd. 26 naud. bal.), Evaldas Šaulys (14 tšk.) ir M.Mažeika (11 tšk.).

Rungtynes komandos pradėjo apylygiai, taikliais metimais keitėsi E.Šaulys ir K.Vinalesas – 7:7. Antroje pirmojo kėlinio pusėje prabilo šeimininkų snaiperiai, galingą dėjimą su pražanga pridėjo B.Griciūnas, tačiau svečiai puolime taip pat rado būdų pelnyti taškus – 24:22.

Antrajame ketvirtyje komandos ir toliau rungtyniavo taškas į tašką, visgi kiek sėkmingiau pirmąją rungtynių pusę pabaigė „Neptūnas“, po dvidešimties minučių pirmavęs 40:37.

Įsibėgėjus trečiajam kėliniui komandos ėmė keistis tolimais metimais, o kelis tritaškius paeiliui įmetęs G.Masiulis išlygino rezultatą – 54:54. Mače likus žaisti dešimt minučių, „Lietkabelis“ pirmavo 65:63.

Paskutiniajame ketvirtyje svečių ekipa tęsė sėkmingą atkarpą ir susikrovė dviženklį pranašumą – 79:66. Nors klaipėdiečiai nenuleido rankų ir sumažino deficitą iki 6 taškų – 78:84, jiems pritrūko laiko – finalinė sirena skelbė apie Panevėžio klubo pergalę – 87:80.

Klaipėdos „Neptūnas“: Benas Griciūnas 17 (7 rez. perd., 26 naud. bal.), Evaldas Šaulys 15, Martynas Mažeika 11.

Panevėžio „Lietkabelis“: Gytis Masiulis 22 (7 atk. kam., 29 naud. bal.), Paulius Valinskas 15 (22 naud. bal.), Kyle'as Vinalesas 14 (6 rez. perd.), Margiris Normantas 12.