Angle down Atgal

Prieš šalčius ugnis nusiaubė „Vikingų kaimą“

Širvintų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informavo, kad 2021 metais Širvintų rajono savivaldybės teritorijoje kilo 6 gaisrai, atlikti 5 gelbėjimo darbai.

Nemažai gaisrų šalyje kilo dėl spustelėjusių šalčių, kai šildydami savo namus žmonės perkaitino krosnis. Kaip galima suprasti iš pranešimų, mūsų rajone tomis dienomis didelių nelaimių nebuvo.

Sausio 16 dieną buvo gautas pranešimas, kad Družų k., Širvintų g., kilo gaisras. Atvykus, atvira liepsna degė medinis vieno aukšto ūkinis pastatas ir stoginė. Stogas dengtas skiedromis. Pastatas ir viduje buvę daiktai sudegė. Apsaugotas netoliese stovintis gyvenamasis namas.

Paaiškėjo, kad gaisras nusiaubė rajone ir už jo ribų savo edukacijomis gerai žinomą „Vikingų kaimą“, kuris visą Lietuvą džiugina mūšių atkartojimais, senoviniais stalo žaidimais ir karybos triukais. Kaip socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašo Vytenis Dapkevičius, šie metai „Vikingų kaimui“ tapo dideliu išbandymu: „Dėl karantino sustojo edukacijos, neliko galimybės lankyti mokyklas ir sulaukti svečių pačiame kaime. Lyg to būtų negana, vėlų sausio 15 vakarą „vikingus“ užklupo gaisras. Sudegė ūkinis pastatas su edukacijai skirta įranga – kardais, kalavijais, šarvais ir skydais. Ugnis pasiglemžė ir nuomai skirtas baidares bei šeimininkų dviračius. Tie, kurie bent sykį matė, girdėjo „Vikingų kaimo“ žmones, žino: jie atsiduoda darbui visa širdimi, netaupydami nei jėgų, nei laiko. Atėjo metas, kai galimi „energetiniai mainai“.

Vytenis Dapkevičius pakvietė kiekvieną prisidėti prie naujo „Vikingų kaimo“ edukacijoms skirto pastato atkūrimo, kad vaikai ir visi besidomintys istorija toliau mėgautųsi atgijusia senove. Pateikiama sąskaita, į kurią gali nuskrieti kiekvieno mūsų indėlis. Sąskaitos numeris: LT507300010010868297, gavėjas: Mindaugas Korsakas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite