Angle down Atgal

Prieš balsavimo pabaigą prie Baltarusijos ambasados Vilniuje driekėsi rinkėjų eilė

Likus mažiau nei valandai iki Baltarusijos prezidento rinkimų balsavimo pabaigos prie šios šalies ambasados Vilniuje sekmadienį buvo nusidriekė kelių šimtų metrų žmonių eilė – stebėtojai prognozavo, kad kad didesnė dalis laukiančiųjų nespės balsuoti. 

Anot prie ambasados sostinės Mindaugo gatvėje budinčių policijos pareigūnų, apie 19.30 val. vakaro prie Baltarusijos atstovybės eilėje laukė apie 300 - 400 šios šalies piliečių eilė.

BNS sekmadienio vakarą prie ambasados kalbinti žmonės teigė laukiantys ne vieną ir ne dvi valandas, kai kurie sakė neabejojantys, kad balsuoti jiems nepavyks. Vilniuje balsuojančių rinkėjų apklausos savanoriai BNS informavo, kad per valandą vidutiniškai balsuoja 60 žmonių, todėl prognozuoja, kad visi laukiantieji eilėje iki balsavimo pabaigos 20 val. balsuoti nespės.

Nuo 16 valandos eilėje stovintis jau dešimtmetį Vilniuje gyvenantis ir čia vertėju dirbantis Andrejus Savinkovas  BNS pripažino, kad atėjęs papuolė jau į eilės vidurį, nes jam vietą buvo užėmęs nuo 11 valandos eilėje laukiantis draugas. Nepaisant to, abu vyrai sakė balsuoti nesitikintys.

„Reikėtų klausti ambasados, kodėl jie taip lėtai leidžia žmones balsuoti rinkimuose, kurie, kaip žadėjo Baltarusijos prezidentas, turėtų būti sąžiningi“, – piktinosi A. Savinkovas.

Jo teigimu, savo balsą jis ketino atiduoti opozicijos kandidatei Svetlanai Tichanovskajai.

„Mes atėjome čia palaikyti Baltarusiją ir laisvus rinkimus. Matote, kiek daug susirinko norinčių balsuoti baltarusių, mūsų bendruomenė nebegali kentėti jau 26 metus šalį valdančio Lukašenkos. Nesuvokiame, kad kad XXI amžiuje žmogus valdžioje gali būti net 26 metus“, – BNS sakė balsuoti nespėjęs Lietuvos ir Baltarusijos pilietybę turintis Dmitrijus Kapsukas.

Jis pabrėžė, Lietuva baltarusiams yra puikus pavyzdys, kaip reikia eiti demokratijos keliu.

„Mes dėkojame Lietuvai už galimybę čia būti, atstovauti savo interesams. Tikimės, kad šie rinkimai pakeis žmonių nuomonę, nes jų rezultatai yra aiškus iš anksto, kaip sakoma, svarbu ne kas balsuoja, svarbu kas skaičiuoja. Bet mes tikimės, kad vis daugiau Baltarusijos žmonių suvoks, kad taip gyventi nebeįmanoma“, – tvirtino D. Kapsukas.

Balsavimas ambasados patalpose sostinėje vyko nuo 8 val. ryto iki 20 val. vakaro. Per šią savaitę anksčiau vykusį išankstinį balsavimą savo valią rugpjūčio 4–6 dienomis buvo pareiškę 88 žmonės.

Migracijos departamento duomenimis, Lietuvoje leidimą gyventi šiuo metu turi 21 tūkst. 131 Baltarusijos pilietis, penkiems iš jų suteiktas prieglobstis.

Beveik tris dešimtmečius valdžioje esantis 65-erių Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka per šį sekmadienį vykstančius rinkimus siekia užsitikrinti galimybę dirbti valstybės vadovo poste šeštą kadenciją, šalyje augant visuomenės pykčiui dėl jo valdymo.

A. Lukašenkos režimas artėjant balsavimui ėmėsi griežtų veiksmų prieš opoziciją – buvo sulaikyta daugybė protestuotojų ir dalis siekusiųjų tapti kandidatais.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite